9 Mayıs Perşembe Reyting Sonuçları

9 Mayıs Perşembe Reyting Sonuçları
9 Mayıs Perşembe reyting sonuçları belli oldu. Total, AB, ABC1 reyting kategorilerinde dün en çok izlenen dizi veya program hangisi oldu?

9 Mayıs Perşembe reyting sonuçları belli oldu.

Dün Atv'de ‘Aldatmak’, Now'da ‘Hudutsuz Sevda’, Kanal D'de ise ‘İnci Taneleri’ dizisi yeni bölümüyle yayınlanan diziler oldu.  Geçen hafta ‘İnci Taneleri’ dizisi dün reyting kategorilerinde günü birinci sırada tamamlayan yapım olmuştu. 9 Mayıs reytinglerinde sonuç değişti mi? İşte dünün reytingleri…

DÜNÜN REYTİNGLERİ

Dün dün reyting listelerinde günün en çok izlenen yapımı Kanal D'de yayınlanan ‘İnci Taneleri’ dizisi oldu. Dizi geçen hafta olduğu gibi bu hafta da tüm kategorilerde günü birinci sırada tamamlayarak yerini iyice sağlamlaştırdı. 

Kanal D'nin sevilen dizisi ‘Hudutsuz Sevda’ geçen haftaya göre listelerde yükseliş gösterdi. Dizi Total ve ABC1 izleyici kategorilerinde günü ikinci sırada tamamlarken, AB'de beşinci sırada yer aldı.

Geçen hafta tüm kategorilerde günü ikinci sırada tamamlayan ‘Survivor All Star’ dün yayınlanan bölümüyle Total'de üçüncü, AB'de ikinci, ABC1'de ise üçüncü sırada yer aldı.

Atv'de yayınlanan ‘Aldatmak’ dizisi geçen haftaki izlenme sıralamasını korumayı başardı. Sevilen dizi Total'de beşinci, AB ve ABC1'de ise günü altıncı sırada tamamladı.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 INCI TANELERI KANAL D
2 HUDUTSUZ SEVDA NOW
3 SURVIVOR ALL STAR TV8
4 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
5 ALDATMAK ATV
6 INCI TANELERI (OZET) KANAL D
7 HUDUTSUZ SEVDA (OZET) NOW
8 SELCUK TEPELI ILE NOW ANA HABER NOW
9 ESRA EROL'DA ATV
10 ATV ANA HABER ATV

 

AB İLK 10 PROGRAM

1 INCI TANELERI KANAL D
2 SURVIVOR ALL STAR TV8
3 INCI TANELERI (OZET) KANAL D
4 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
5 HUDUTSUZ SEVDA NOW
6 ALDATMAK ATV
7 SELCUK TEPELI ILE NOW ANA HABER NOW
8 HUDUTSUZ SEVDA (OZET) NOW
9 KANAL D ANA HABER KANAL D
10 ATV ANA HABER ATV

 

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

1 INCI TANELERI KANAL D
2 HUDUTSUZ SEVDA NOW
3 SURVIVOR ALL STAR TV8
4 INCI TANELERI (OZET) KANAL D
5 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV
6 ALDATMAK ATV
7 SELCUK TEPELI ILE NOW ANA HABER NOW
8 HUDUTSUZ SEVDA (OZET) NOW
9 ATV ANA HABER ATV
10 ESRA EROL'DA ATV

REYTİNG NEDİR?

Reyting nedir? Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir. Günümüzde birçok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır. Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

10-05-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler