yardimYardım

ok Listenizdeki kanal sıraları nasıl belirleniyor ?
ok Bazı kanalların yayınları neden canlitv.com'da yok ?
ok Sitenizden hiçbir tv yayınını izleyemiyorum sebebi ne olabilir ?
ok Yayınlarda takılma yada donma yaşanıyor sebebi nedir ?
ok Sisteme eklenmesi için Tv / Radyo kanalı önermek istiyorum.
ok Tv / Radyo yetkilisiyim ama internet yayınımız yok.
ok İletişim Bilgileri

Listenizdeki kanal sıraları nasıl belirleniyor ?

Canlitv.com kanal liste sıralaması kanalların izlenme oranlarına göre otomatik şekillenmektedir.
Kanalla liste politikamızın ayrıntıları;

• Kanal sıralamalarında ana kriterimiz izlenme oranlarıdır. Son üç aylık izlenme oranları sıralamyı belirlemektedir.
• Kullanıcıların kanallara kolay erişimini sağlamak için kanllar kategorilerine göre gruplandırılmıştır.
• En çok izlenen 50 kanalın en üste kalmasını sağlamak amacıyla, en çok izlenen 50 kanal için öncelikli sıralama yapılmıştır.
• Kanal kategori sıralaması, kategorilerdeki kanlların toplam izlenme oranına göre belirlenmektedir.
• Her kategorideki kanallar kendi içerisinde son üç aylık izlenme oranına göre sıralanmıştır.

Bazı kanalların yayınları neden canlitv.com'da yok ?

Canlitv.com etnik kökeni ve siyasi duruşu ne olursa olsun, yayın içerikleri Türkiye Cumhuriyeti yasaları ile çelişmeyen tüm kanalların yayınlarına açık bir platformdur.
Bir kanalın yayınını canlitv.com da bulamamanızın nedenleri şunlar olabilir.

• Bazı kanallar resmi yollardan başvurarak yayınlarının sitemizden kaldırılmasını talep etmiştir. Örnek; Kanal D, Fox Tv, NTV, Kanal Türk, Beyaz Tv vb.. Bu kanllardan tekrar yayın izni alınması durumunda söz konusu kanal tekrar listemize eklenecektir.
• Bir kanalın internet yayınının teknik olarak sitemize eklenebilmesi için RTMP, HLS gibi standart yayın formatlarımndan biri ile internet yayını yapıyor olması gerekmektedir. İnternet yayını standart yöntemlerin dışında kalan yada var olan yayın linkine erişimi çeşitli yollarla engelleyen kanallar listemize eklenememektedir.

Yukarıdaki maddelerden herhangi birine dahil olmadığı halde yayını sitemizde yer almayan kanalları bize bildirip, kanalın sitemize eklenme sürecini hızlandıra bilirsiniz.

Sitenizden hiçbir tv yayınını izleyemiyorum sebebi ne olabilir ?

Hiç bir televizyon kanalını izleyemiyorsanız öncelikle doğru bir tarayıcı (browser) kullandığınızdan emin olun. Canlitv.com olarak internet yayınlarını sorunsuz olarak takip edebilmeniz için Google Chrome, İnternet Explorer ve Firefox browserlarını tavsiye ediyoruz. Bu tarayıcılardan birini kullandığınız halde yayınların tamamnı izlemekte sorun yaşıyorsanız, kullandığınız bilgisayarda yada bulunduğunuz ağda TCP 1935 portunun kapatılmadığından emin olun. Sitemizde yer alan yayınları izleyebilmek için TCP 1935 protunuzun açık olması gerekmektedir.
Standart bilgisayarlarda ve ağlarda TCP 1935 portu açık olarak gelmektedir. Fakat aşağıdaki durumlar bu portun kapalı olmasına neden olabilir.

• Bilgisayarınızda yüklü olan bir anitvirüs yada güvenlik programı TCP 1935 nolu portunuzu kapatmış olabilir. Bu durumda söz konusu programın ayarlarından portu açmanız yada programı devre dışı bırakmanı gerekmektedir.

• Ana bilgisayar kontrolünde olan bir ağa bağlıysanız bağlı olduğunuz ana bilgisayar bazı güvenlik gerekçeleri ile bu portu kapatmış olabilir. Ağ yöneticiniz ile görüşerek bu sorunu aşabilirsiniz.

• T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlara verilen ücretsiz internet bağlantılarında internet hattının yoğun olarak kullanılmasını önlemek için TCP 1935 portu servis sağlayıcı tarafından kapatılmıştır. Bu bakanlığa bağlı kurumlarda internet üzerinden görüntülü ve sesli canlı yayın takip edilememektedir. Benzer şekilde farklı devlet kurumları bünyesinde sunulan internet hizmetleri kapsamında TCP 1935 portu kapatımış olabilir.

• Kullandığınız modem tarafından herhangi bir gerekçe ile TCP 1935 portu kapatılmış olabilir. Modem ayarlarınıza girerek gerekli portu açabilirsiniz.


Yayınlarda takılma yada donma yaşanıyor sebebi nedir ?

Görüntü yada seste takılmalar yaşıyorsanız sebebi aşağıdakilerden biri olabilir.

1. Söz konusu kanalın yayın sunucusu yoğun saatlerde yaşanan yüksek talebi taşıyabilecek güçte olmayabilir. Bu durumda yaşanan sorunun sebebi kanalın teknik altyapı yetersizliğidir.
2. İnternet bağlantı hızınız yeterince güçlü değilse ve söz konusu kanal yüksek kalitede yayın yapıyorsa kanalda takılmalar yaşanması doğaldır. İnternet bağlantı hızınız ülke ortalamasına göre iyi olsa dahi, izlemeye çalıştığınız kanal daha yüksek bağlantıların takip edebileceği oranda yüksek kalitede yayın yaptığı için yayında takılmalar yaşanabilir.


Sisteme eklenmesi için Tv / Radyo kanalı önermek istiyorum.

İnternet üzerinden canlı yayını olduğu halde programımızda yer almayan bir tv yada radyo kanalını bize bildirdiğiniz taktirde editörlerimiz tarafından incelenecek ve eğer yayın formatı sistemimize uygun ise hemen eklenecektir. Tv yada Radyo kanalı önermek için aşağıdaki linki tıklayınız.

ok Tv / Radyo Kanalı Öner

Not :
Bazı canlı yayın firmaları yayınlarını yaptıkları kanalların server bilgilerini tamamen ticari nedenlerden dolayı gizlediği için bir çok kanal programımıza eklenememektedir. Bazı kanallar defalarca önerildiği halde sistemimize eklenememektedir. Eğer önerdiğiniz kanal sistemimize eklenmediyse büyük ihtimalle söz konusu kanal bu firmalardan biri ile çalışmaktadır. Sorun bizden kaynaklanmamasına rağmen bu kullanıcılarımızdan özür diliyoruz.

Eğer bu firmalardan biri ile çalışan bir kanal yetkilisi iseniz. Kanalınızın sistemimize eklenmesi için neler yapabileceğinizi öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Tv / Radyo yetkilisiyim ama internet yayınımız yok.

Radyo yada Tv kanalınızın sistemimize eklenebilmesi için internet üzerinden canlı yayını olması gerekmektedir. Firmamız bu konuda uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Canlı yayın hizmetimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız Canlı Yayın Hizmeti.


İletişim Bilgileri

Yukarıdaki bilgileri okumanıza rağmen sorununuzu çözemediyseniz lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşın. Arkadaşlarımız sorununuzun çözümü konusunda büyük bir memnuniyetle size yardımcı olacaktır.

İletişim bilgileri veya iletişim formu için tıklayın...
 
Sponsor Reklam