Atv'nin Riskli Kararı Pahalıya Mâl Oldu

Atv'nin Riskli Kararı Pahalıya Mâl Oldu
Atv'nin iki dizisinin başı büyük dertte. Düşük reytingler ile kanalın karşısına çıkan dizilerin sonu hali ne olacak? Böyle giderse dizilerin final yapması kaçınılmaz.

   Atv’nin yeni dizisi olan Akıncı ve reyting skorları ile göz kamaştıran Hercai dizisinde büyük bir şok yaşandı. Akıncı dizisi, yeni bir dizi ve Atv kanalında Cuma günleri yayınlanıyor. Ancak bunun öncesinde Cuma günleri kanalda Hercai dizisi yer alıyordu. Akıncı yeni bir dizi olduğu için yüksek reyting alabilmek adına yayın tarihi Cuma günü belirlenmişti. Ancak durum hiç de bekledikleri gibi gitmedi.

Akıncı ve Hercai Dizisi Düşüşte

  Akıncı dizisi beklenenin altında bir reyting skoru ve büyük eleştiriler ile yayın tarihine giriş yaptı. Bu durum hem Akıncı dizisi için hem de Hercai dizisi için çok kötü bir olay haline geldi. Zira günü değiştirilen Hercai dizisinde de reyting düşüşleri yaşandı. Cuma günleri kanalı tatmin edecek bir seviyede reyting skoru alan Hercai, Pazar günleri yayınlanmaya başladı. Ancak Pazar günleri televizyon kanalları için resmen şampiyonlar ligi gibi bir akşam. İnsanlar haftanın yoğunluğunu ve yorgunluğunu yasaklardan dolayı en tatmin edici şekilde televizyon programları ve dizilerini izleyerek atıyorlar. E durum böyle olunca kanallar en çok ilgi çeken programlarını ve dizilerini Cumartesi ve Pazar günleri yayınlamayı uygun görüyor. Dedik ya cumartesi ve Pazar günleri kanallar arasında ki rekabetin zirve yaptığı akşam diye. İşte Hercai dizisi bu rekabeti kaldıramadı ve reytinglerinde düşüş yaşandı.

   Bunların yerine Hercai dizisi Cuma günleri yayınlanmaya devam edip, Akıncı dizisi de Pazar akşamları yayınlansaydı o zaman daha sağlıklı olabilirdi. Bu şekilde en azından, zaten kanala iyi reyting kazandıran Hercai dizisi sağlam adımlarla sarsılmadan yoluna devam edebilirdi, Akıncı dizisi ise Pazar günleri yayınlanarak aldığı reyting skoruna karşılık bir yol haritası çizebilirlerdi ancak bu şekilde devam ederse iki dizide final yapmaya kadar gidebilir. Almış oldukları bu kötü kararla iki dizisini birden kaybedebilen kanalın nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.  Ancak umudumuz, en azından bir dizinin hayatta kalabilmesi. Eğer iki dizi birden final yaparsa Atv’nin reytinglerinde büyük bir düşüş yaşanabilir. Akıncı yeni bölümü 15 Ocak Cuma günü, Hercai dizisi 17 Ocak Pazar günü Atv’de.

11-01-2021
Yazar Hakkında
Hamdi Çiçek

Hamdi Çiçek

22 yaşında ve üniversite mezunuyum. Dizi ve film izlemeyi ayrıca müzik dinlemeyi seviyorum, favori kitap yazarım J.R.R. Tolkien. Yaklaşık 2 - .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler