Eda Ece’nin deprem şakasına tepkiler çığ gibi

Eda Ece’nin deprem şakasına tepkiler çığ gibi
Deprem bölgesine yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı, sandıktan onu anladık. Pandemi atlattık, dizim 6 sezonda bitmedi bir de üzerine deprem oldu.

Fox TV’nin önceki hafta final yapan fenomen dizisi Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece Elle Style Awards ödül töreninde Yılın Elle Kızı ödülünü aldı.

Eda Ece’nin deprem şakasına tepkiler çığ gibi

Ünlü oyuncu ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmasında "Bir işbirliği yaparak ocak ayında kapak kızı oldum. Şubat ayında çıkan dergimi almaya gidemedim onun yerine bebek bezi ve jandarmadan emanet testere alıyordum. Yasak Elma ekibiyle tüm ışıklarımızı oraya göndererek depremzede vatandaşlarımız için yaktık. Öyle durumlarda kaldım ki oyunculuk ve ünün bir önemi kalmadı. Hayvan hakları için de çalışıyoruz. Bunların hepsini arka planda yaptım. Beni herkes Yasak Elma dizisindeki neşeli Yıldız olarak biliyor. Ama aslında için kan ağlıyordu. Bu sene çok değişik bir seneydi, haftaya da düğünüm var. Deprem bölgesine yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı, sandıktan onu anladık. Çok travmatik bir seneydi. Pandemi atlattık, dizim 6 sezonda bitmedi bir de üzerine deprem oldu. Bir de seçim falan derken ben stresten kambur oldum" ifadelerini kullandı. Burada konuşmasınındepremzedeler ile ilgili bölümüne tepkiler yağdı.

Biz 3 gün boyunca yalnız kalmış insanların acısını çektik

Bunun üzerine Eda Ece yaptığı konuşmayla ilgili tepkilere karşı şu açıklamada bulundu:"Ablam söyledi öyle haberim oldu. Ben Şubat kapağı kızıydım ve maalesef felaketlerin olduğu eve denk geldi. O yüzden de ödül alma konuşmamda bir duyarlılık vardı. Biz 3 gün boyunca yalnız kalmış insanların acısını çektik, iş durdurduk ve elimizden gelen her şeyi yaptık. Orada zaten çok travmalı şeyler yaşadık. Bunu ayrı tutuyorum. Ben bir ödül konuşmasında niye depremin kelimesini geçireyim? Geçiriyorum çünkü Şubat ayı Elle kızıyım ben ve onunla ödül alıyorum yani. Buradan alaka çıktı yoksa ne alakası var yani yaptığım iyiliği de söylemem hiçbir şey söylemem. Esprimi de yaparım, fikrimi de söylerim, tamam?". Daha sonra bu paylaşımını silen Ece ardından bir dizi sosyal medya paylaşımında bulundu.

. Herkesin özgürlüğüne, travmasına saygılı bir birey oldum

Daha sonra sosyal medya hesabından peşpeşe paylaşımlar yapan Eda Ece şunları söyledi:” "Beni takdim edelerken deprem konusu geçti, niye böyle bir şey söyleyeyim? Konu buydu. O yüzden bunu söyledim. Bir sürü mağdur olan arkadaşlarım var. Hassas travmadan zona oldum. Neden dalga geçeyim? Mizahi bir şekilde ele aldım. Bu kadar büyük acıları şaka yaparak da aşıyorsun. Mizah ile bazı şeyleri kurtarıyorum. Benim yapım bu. Ne kadar iyi niyetli biri olduğumu herkes bilir. Özgür birey olarak başkasınınkini savunmayacak biri değilim. Özgürlük herkese. İsteyen istediği kişiye oy verir. Fesatça bakmak linççi tayfanın işi. Tek bir hassasiyetim var. Herkesin özgürlüğüne, travmasına saygılı bir birey oldum. Bunlar benim dünyamda yok." Daha sonra yayınladığı video ile "Mustafa Kemal Atatürk’ümün kurduğu bu güzel Türkiye’yi ne kadar sevdiğimi saydığımı, ne kadar ülkeme yararlı bir şekilde tavır almaya çalıştığımı beni tanıyanlar bilir. Ben bu ülkeyi linççi tayfadan daha çok seviyorum" şeklinde konuştu.

15-06-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler