Kanal D ve Fox Tv’den Yapımcıya Ortak Tavır! Projeleri İptal Edildi!

Kanal D ve Fox Tv’den Yapımcıya Ortak Tavır! Projeleri İptal Edildi!
Özel televizyon tarihinde bir ilk gerçekleşti. Aynı projeyi iki farklı kanala pazarlamak isteyen ve en yüksek fiyatı almak isteyen yapım şirketi kanallar tarafından geri çevrildi.

Hayatın her alanında doğru olmak gerekir. Doğru, dürüst ve kesinlikle saygılı. Önce kendine saygı duymalı insan, sonra başkalarına... Kendine saygı duyana da başkaları saygı duyar. İş hayatında ise her şeyden önce kişi işine saygı duymalı, işinin gereklerini yerine getirmeli ama illa ki dürüst olmalı. İşinde dürüst olmayan insan çekirge misali bir sıçrar, iki sıçrar ama sonunda kaybeder. Oysa işine saygı duyan kişiye herkes saygı duyar ve bugün olmasa bile bir gün başarılı olur. Bu hayatın her alanında ve her iş kolunda geçerlidir. Özel televizyonlarda da aynı kural geçerlidir. İşini düzgün yapan yapımcı, ya da yapım şirketi mutlaka başarılı olur. Kanal kanal gezen ve birinden aldığı haberi diğerine taşıyan, ya da elindeki bir projeyi pazarlamak için türlü entrikalar çevirenler ise çekirge gibi üçüncü sıçramada yakalanır ve kaybeder. Özel televizyon tarihinde gerçekleşen bir işbirliği tam da yukarıda sözünü ettiğimiz örnekteki gibi bir olaydan sonra gerçekleşti. Kanal D ve Fox Tv arasındaki işbirliğinin konusunu ve ortaya çıkan ibretlik durumu Canlıtv takipçileri için araştırdık.

Bir İlk Gerçekleşti!

Özel televizyonlar yıllardır inanılmaz ve yıpratıcı bir rekabetin içindeler. Öyle ki nefes dahi almadan diğer kanallardan bir adım öne geçmek için inanılmaz bir eforla gece gündüz, yaz kış demeden çalışıyorlar. Tek gayeleri reklam pastasından en büyük payı alabilmek. Bunun için de yapılması gereken çok basit. İyi ve izlenirliği yüksek yapımları ekrana taşımak. Ancak bu söylenen söylendiği kadar kolay olmuyor. Yüzlerce insanın emeği ve yüz binlerce lira gerekiyor. İş bununla da bitmiyor ve doğru projeyi doğru zamanda ekrana taşımak gerekiyor. Bunları başarabilmek içinde onlarca farklı kalemi bir araya getirmek şart. Özel kanallar açısından durum bu kadar zor ve yıpratıcı. Uzun yıllardır da böyle devam ediyor. Ancak geçtiğimiz günlerde bir ilk gerçekleşti ve özel kanallar gelir gider tablolarını oturtabilmek ve zarar etmemek için aralarındaki rekabete son verme kararı aldı. Kanal yöneticileri aralarındaki şartları zor rekabeti diyalog yoluyla çözmek için anlaştı. Kanal yöneticileri daha düşük bütçeli yapımlar için anlaştı ve fahiş fiyatla çalışan yapım şirketlerine karşı ortak hareket etme kararı aldı.

Kanal D Ve Fox Tv’nin Birlikteliği!

Kanallar arasındaki rekabeti daha adil şartlarda yapma anlaşmasının ardından inanılmaz bir olay ortaya çıktı. Kanallara dizi yapan ve bu işi de birçok kanala birden yapan bir yapım şirketi yine bir dizi için kolları sıvadı ve projesini geliştirdi. Ardından projesini Kanal D’ye sundu. Kanal D yöneticileri beklentilerini karşılayan proje için yapım şirketiyle anlaşmak istedi ancak yapım şirketinin yetkilisi Kanal D’yi oyalamaya başladı. Özel kanal yöneticilerinin yaptığı bir toplantı da Kanal D’ye sunulan projenin Fox Tv’ye de sunulduğu ve daha yüksel bir ücret karşılığında anlaşıldığı ortaya çıktı. Bu durum karşısında kanal yöneticileri birlikte hareket etme kararı aldı ve yapım şirketinin projesi iptal edilerek bir daha kendileriyle çalışmamaya karar verildi.

07-07-2019
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler