Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi ekranlara veda ediyor

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi ekranlara veda ediyor
TRT'nin büyük bütçeli prodüksiyonlarından Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi daha ilk sezonunda final yaparak izleyicilerde şok etkisi yaptı.

Çok büyük bütçelerle ve izlenme oranları ile sezona merhaba diyen Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi son zamanlarında reyting olarak beklentilerin altında kalınca final kararı alındı. TRT 1 ‘de son kez ekranlarda olacak dizinin final bölümünde bakalım neler olacak?

Selahaddin’in büyük vedası

TRT’nin büyük prodüksiyonu Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi ekranlara veda ediyor. Sanki bir üçleme olan Diriliş Ertuğrul, Alparslan Büyük Selçuklu’nun ardından ilk bölümü 13 Kasım 2023’te TRT 1 ekranlarında ekrana gelen dizi ilk bölümleriyle reyting listelerini alt üst etmişti. Her üç dizinin de ortak yapımcısı olan Akli Film Selahaddin Eyyubi dizisini Pakistan’ın Ansari & Shah Films ile ortak çektiler.

Arslanşah’ın oyunları bitmiyor

Son zamanlarda izlenme oranlarında istediğini bulamayan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi final yapmaya karar verdi. Son bölümünde Sultan Nureddin savaşın eşiğindedir. Selahaddin ve askerleri Karategin’i bulmuş fakat Maral’ın oyunlarından dolayı büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Kan dökmek istemeyen Sultan Nureddin için tek çıkar yol Selahaddin’in Karategin’i bir an evvel bulup kendisine getirmesidir. Ömer Mella, Karategin’i Maral’ın dolayısıyla da Selahaddin’in elinden kurtarır. Karategin’i Aslanşah’ın vurdurduğunu öne sürerek savaşı bitirmeye çalışan Sultan Nurettin’e karşı duran Arslanşah Karategin’in ölmeden canlı olarak dönmesi ile tam manası ile köşeye sıkışmıştır. Beyler Aslanşah’a öfkelidirler. Bu arada Bernard’ın planları devreye girer ve Bernard’ın bıraktığı Temur geri gelerek Karategin’i vurmadığını söyleyerek gerçekleri inkâr eder. Her iki cephe arasında kalan Beyler ne Sultan Nureddin’in ne de Aslanşah’ın yanında durmayı kabul ederler. 

Nureddin ve Selahaddin beraberce Kudüs’ü ele geçirebilecekler mi?

Beylerin bu tavrı Zengiler’i zayıflatırken Bernard ise Gazze için harekete geçme fırsatı bulur. Bu durum hem Selahaddin’i hem de Nureddin’i rahatsız eder. Bu çetrefil durum karşısında Selahaddin Eyyubi inisiyatif alarak Beyleri ikna eder ve kalmalarını sağlar. Bundan sonra hep beraber Kudüs için harekete geçmeye hazırlardır. Gazze’ye yönelen Bernard’ı Selahaddin nasıl engelleyecektir? Darmadağın olan Müslümanlar tekrar bir ve beraber olmayı başarabilecekler midir? Şahsi menfaatleri için düşmanlarla bile birlik olmaktan çekinmeyen Aslanşahın gerçek yüzü ortaya çıkacak mıdır? Nureddin ve Selahaddin nihayetinde Kudüs’e birlik içinde yürüyecekken nasıl bir kuvette karşı karşıya geleceklerdir? Selahaddin-i Eyyubiyi Uğur Güneş’in canlandırdığı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi final bölümü ile bu akşam son kez TRT 1 ekranlarında.

10-06-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar