11 Mayıs Cumartesi Reyting Sonuçları

11 Mayıs Cumartesi Reyting Sonuçları
11 Mayıs Cumartesi reyting sonuçları belli oldu. Total, AB, ABC1 reyting kategorilerinde dün en çok izlenen dizi veya program hangisi oldu?

11 Mayıs Cumartesi reyting sonuçları belli oldu. TİAK (Televizyon İzleme Araştırma Komitesi) tarafından ölçümlenen reyting sonuçlarına göre dün yayınlanan hangi dizi veya televizyon programı daha çok izlendi?

11 Mayıs Cumartesi günü Trt 1'de ‘Gönül Dağı’, Atv'de ‘Kardeşlerim’, Now'da ise ‘Yabani’ dizileri yeni bölümüyle ekrana gelen yapımlar oldu.

11 Mayıs Reytingleri

Total, ab ve abc1 izleyici kategorilerinde günü birinci sırada tamamlayan ‘Gönül Dağı’ dizisi Cumartesi gününün en çok izlenen dizisi oldu. Tv8'de yayınlanan ‘Survivor All Star’ ise tüm izleyici kategorilerinde ikinci sırada günü tamamlarken, Atv'nin ‘Kardeşlerim’ dizisi total'de üçüncü, ab'de beşinci, abc1'de ise yedinci sırada günü tamamladı. Geçtiğimiz haftalarda yayın günü değiştirilen Now dizisi ‘Yabani’ ise total ve abc1'de dördüncü, ab'de sekizinci sırada yer alan yapım oldu.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1GONUL DAGITRT 1
2SURVIVOR ALL STARTV8
3KARDESLERIMATV
4YABANINOW
5GULBIN TOSUN ILE NOW ANA HABER HAFTA SONUNOW
6GONUL DAGI (OZET)TRT 1
7GULDUR GULDUR SHOW OZETSHOW TV
8KARDESLERIM (OZET)ATV
9KANAL D ANA HABERKANAL D
10SHOW ANA HABERSHOW TV

 

AB İLK 10 PROGRAM

1GONUL DAGITRT 1
2SURVIVOR ALL STARTV8
3GULBIN TOSUN ILE NOW ANA HABER HAFTA SONUNOW
4GULDUR GULDUR SHOWSHOW TV
5KARDESLERIMATV
6GULDUR GULDUR SHOW OZETSHOW TV
7GONUL DAGI (OZET)TRT 1
8YABANINOW
9G.O.R.A (T.S)STAR TV
10KANAL D ANA HABERKANAL D

 

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

1GONUL DAGITRT 1
2SURVIVOR ALL STARTV8
3GULBIN TOSUN ILE NOW ANA HABER HAFTA SONUNOW
4YABANINOW
5GULDUR GULDUR SHOWSHOW TV
6GULDUR GULDUR SHOW OZETSHOW TV
7KARDESLERIMATV
8GONUL DAGI (OZET)TRT 1
9SHOW ANA HABERSHOW TV
10SURVIVOR ALL STAR OZETTV8

Reyting nedir?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde birçok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

12-05-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler