13 Ocak 2024 Cumartesi reyting sonuçları

13 Ocak 2024 Cumartesi reyting sonuçları
13 Ocak 2024 Cumartesi reyting sonuçları açıklandı. Gönül Dağı, Kardeşlerim, Survivor All Star, Bambaşka Biri reyting mücadelesi nasıl sonuçlandı işte detaylar...

Televizyon İzleme Araştırma Komitesi (TİAK) tarafından ölçümlenen 13 Ocak 2024 reyting sonuçları belli oldu.

13 Ocak 2024 Cumartesi günü prime time'da Trt 1'de ‘Gönül Dağı’, Atv'de ‘Kardeşlerim’, Fox'ta ‘Bambaşka Biri’, Tv8'de ise ‘Survivor All Star’ yeni bölümüyle ekrana gelen yapımlar oldu.

13 OCAK 2024 REYTİNG SONUÇLARI

Total izleyici kategorisinde Trt1'in sevilen dizisi ‘Gönül Dağı’ günün en çok izleneni oldu. Her hafta ilgiyle izlenen dizi günü birinci sırada tamamlarken, tv8'in en sevilen yarışma programı ‘Survivor All Star’ ikinci sırada yer aldı. Atv'nin en çok izlenen dizilerinden biri olan ‘Kardeşlerim’ üçüncü, ‘Gönül Dağı’ dizisinin özet bölümü ise dördüncü sırada yer aldı. Final bölümüyle ekrana gelen ‘Bambaşka Biri’ dizisi ilk 10'da yer alamadı.

AB izleyici kategorisinde zirvenin adı değişmedi. ‘Gönül Dağı’ elde etmiş olduğu reyting oranlarıyla günün en çok izleneni olarak birinci sıradaki yerini korudu. ‘Survivor All Star’ AB izleyici kategorisinde de ikinci sırada yer alan yapım oldu. ‘Kardeşlerim’ üçüncü sırada yer aldı. Final bölümüyle ekrana gelen, total'de ilk 10'da yer alamayan ‘Bambaşka Biri’ dizisi ise günü yedinci sırada kapattı.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1GONUL DAGITRT 1
2SURVIVOR ALL STARTV8
3KARDESLERIMATV
4GONUL DAGI (OZET)TRT 1
5GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONUFOX
6KARDESLERIM (OZET)ATV
7SURVIVOR ALL STAR OZETTV8
8SHOW ANA HABERSHOW TV
9KANAL D ANA HABERKANAL D
10ATV ANA HABERATV

 

AB İLK 10 PROGRAM

1GONUL DAGITRT 1
2SURVIVOR ALL STARTV8
3KARDESLERIMATV
4GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONUFOX
5GONUL DAGI (OZET)TRT 1
6SURVIVOR ALL STAR OZETTV8
7BAMBASKA BIRIFOX
8TASIYICI 2 (Y.S)KANAL D
9SURVIVOR EKSTRATV8
10KANAL D ANA HABERKANAL D

 

ABC1 İLK 10 PROGRAM

1GONUL DAGITRT 1
2SURVIVOR ALL STARTV8
3GONUL DAGI (OZET)TRT 1
4KARDESLERIMATV
5GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONUFOX
6SURVIVOR ALL STAR OZETTV8
7TASIYICI 2 (Y.S)KANAL D
8SHOW ANA HABERSHOW TV
9KARDESLERIM (OZET)ATV
10KANAL D ANA HABERKANAL D

Reyting nedir?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde bir çok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

11 Ocak Perşembe reyting sonuçlarının ilk 100 sıralamasını TİAK'ın aldığı karar nedeniyle yayınlayamıyoruz.

14-01-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar