Alina Boz Yeni Projesine İmza Attı

Alina Boz Yeni Projesine İmza Attı
Güçlü oyuncu kadrosu ile Aşk 101 dizisinde rol alan Alina Boz yeni bir projeye adım attı. Kariyerinde önemli adımlar atmayı başaran Alina Boz'un yeni projesi nedir?

Aşk 101 dizisi ile oyunculuk kariyerinin zirvesini yaşayan Alina Boz yeni bir projeye daha adim attı. Yıldızı parlayan genç oyuncu Alina Boz, Hangi projeye imza attı?

Güzel oyuncu Bandırma Füze Kulübü filminin çekimlerine devam ederken, ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy ile Süslü Korkuluk dizisinde başrolü paylaşmaya hazırlanıyor. Alina Boz iki yapım dışında bir projeye daha imza attı. 2014 yılında yayınlanan Paramparça dizisi ile oyunculuğa adım atan Alina Boz, kariyerinin en iyi çıkışını yapmasını sağlayan Maraşlı ve Aşk 101 dizileri oldu.

ATV ekranlarında seyircisi ile buluşan Maraşlı dizisinde yakışıklı oyuncu Burak Deniz ile başrolü paylaştı. Netflix platformu için hazırlanan gençlik dizisi Aşk 101’de hayat verdiği Eda karakteri ile büyük bir kitleye ulaştı. Oyunculuk başarısını ispatlayan genç yetenek yeni bir projeyle hayranlarının karşısına çıkacak. 

Ömer Faruk Sorak' ın yönetmen koltuğunda oturduğu Bandırma Füze Kulübü isimli filmin başrolü için anlaşma yaptı. Alina Boz, Deniz Can Aktaş ile başrolü paylaşacak. TV8 ekranlarında Acun Medya yapımcılığında seyirci karşısına çıkacak olan Süslü Korkuluk dizisinin başrolünde yer almayı başaran Alina Boz dizinin çekimleri için setlerde yer alacak. Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy ise özellikle Alina Boz’la birlikte oynamak istediği öğrenilen bilgiler arasında yerini alıyor.

Alina Boz şimdi de bir markanın yüzü olarak hayranlarının karşısına çıkacak.  Güzelliği ile çok konuşulan genç yetenek  Alina Boz, sabun markası olan Duru’nun reklamlarında rol alacak. Çekimleri tamamlandıktan sonra reklamlar sevenleri ile buluşuyor olacak. 14 Haziran 1998 doğumlu Alina Boz, ilkokulda başladığı Barış Manço Kültür Merkezi'nde 7 yıl oyunculuk yaptı. Reklam ve dergi çekimlerinden sonra oyunculuk hayatına atıldı. 2013 yılında ilk ekran deneyimini  Cesur Hemşire dizisinde hayat verdiği Canan karakteriyle yaşadı. Ardından Paramparça dizisinde Hazal, 2016 yılında Kaçma Birader filminde Melis Kahvacı karakterine hayat verdi. 2017 yılında beyaz perdede yerini alan Bölük filminde rol aldı. 2017 yılında Sevda'nın Bahçesi'nde Defne, 2018 yılında Vatanım Sensin ve aynı yıl Elimi Bırakma yapımlarında rol almayı başardı. Netflix platformunda yayınlanan  Aşk 101 dizisinde başrolde yer aldı. 2021 yılında Maraşlı dizisinde boy gösteren ünlü oyuncu yeni projeleri ile ekranlarda yerini alacak.  

14-01-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Dinç

Yasemin Dinç

Yasemin Dinç, 1994 'de İstanbul Kadıköy'de doğmuştur. Eğitimini tasarım üzerine tamamlayıp 2015 yılında mezun olarak iş hayatına atı .. devamı.. mail
Yorumlar