Atv Ana Haber sunucusu Cem Öğretir kimdir?

Atv Ana Haber sunucusu Cem Öğretir kimdir?
Atv Ana Haber sunucusu Cem Öğretir kimdir? Cem Öğretir nerelidir, evli midir ve Cem Öğretir bundan önce hangi kanallarda çalıştı?

ATV ekranlarında uzun süredir gördüğümüz sevilen spiker Cem Öğretir kimdir? Yazın ortalarında geçirdiği trafik kazasıyla sevenlerini korkutan Cem Öğretir etkili haber sunumu şekliyle haber bültenlerinin aranılan yüzlerinden biri olarak kabul ediliyor. Cem Öğretir’in bu kadar ekran önünde olmasına rağmen genç spiker yetiştirmek için spikerlik ve diksiyon dersleri verdiğini biliyor musunuz? İzleyicilerin kim olduğunu merak ettiği ve sürekli arma motorlarında aradığı Atv Ana Haber sunucusu Cem Öğretir kimdir? Cem öğretir nerelidir ve evli midir? Cem Öğretir daha önce hangi kanallarda çalışmıştır? Bütün merak edilen bu sorular haberimizin ayrıntılarında…

Cem Öğretir kimdir?

Cem Öğretir 10 Ağustos 2009’dan itibaren ATV Ana Haber Bültenini sunmaktadır. Motosiklet tutkunu olan ünlü spiker haziran ayında geçirdiği kazayla uzun süre ekranlardan uzak kaldı. Motosikletine araç çarpan sunucu hastaneye kaldırılmış ve kaburgasının kırıldığı anlaşılmıştı.

Cem Öğretir 1973 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir.  Çocukluğu ise Eskişehir’de geçmiştir. Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi’nde eğitim almaya karar veren Öğretir, burada Sinema – Televizyon bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Show Tv ile mesleğe giriş yapmış ve Mehmet Ali Birand’ın şu an medyada bulanan birçok ünlü ismi televizyon dünyasıyla tanıştıran programı 32. Gün ekibinde yer almıştır.

1999 yılında ise Cem Öğretir Show Tv’deki görevinden ayrılıp Star Tv’de çalışma başlamıştır. Star Tv’de sadece bir yıl çalışıp 2000 yılında CNN Türk’e geçmiştir. Bir haber kanalı olan CNN Türk aslında tam da Cem Öğretir’in mesleğini icra edebileceği yerdir. Cem Öğretir tam olarak 5 yıl burada görev yapıp ayrıldı. 2008 yılına kadar bir akademide sunuculuk dersleri verdi. 2008 yılında ise Kanal 1’e geçti. Burada Fatih Altaylı ile birlikte 1 yıl kadar çalıştıktan sonra te Haber Türk'te Gün Ortası haberlerini sunmaya başladı. Haber Türk’te de Erdoğan Aktaş ile birlikte çalıştı.  Aktaş’ın ATV ve Atv Haber’e transferiyle birlikte Cem Öğretir’de yine kanal değiştirmiş oldu.

Başarılı sunumuyla her kesimden taktir gören Cem Öğretir meslektaşı olan Seda Öğretir ile evlidir ve bu evliliğinden Ada isminde bir kız çocuğu vardır.

20-10-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler