Buğra Gülsoy ve Hande Doğandemir aynı filmde

Buğra Gülsoy ve Hande Doğandemir aynı filmde
Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanan ve kasım ayında vizyona girmesi planlanan Yaren Leylek adlı filmin çekimleri önümüzdeki hafta başlayacak.

Sinema filmleri bu yaza damgasını vurmuş durumda. Birçok sinema filminin çekimlere başladığı ve başlayacağı bu yaz aylarının sonunda filmler bir bir sinema salonlarında gösterime girecek ve sinema severler tam anlamıyla yerli filme doyacak. Komedisinden, dramına, macerasından romantik komedisine ve biyografi türüne kadar pek çok konuda hazırlanan filmlere bir yenisi daha ekleniyor. Sev Yapım tarafından hazırlıkları süren ve okuma provası gerçekleştirilen Yaren leylek adlı filmin çalışmalarında sona gelindi. Önümüzdeki hafta sete çıkması beklenen filmin hikayesi gerçek hayatta yaşanmış ve haberlere konu olmuş bir olaydan esinlenilerek kaleme alınmış durumda. Başrolünde Buğra Gülsoy, Hande Doğandemir ve Seçkin Özdemir’in yer aldığı kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı Yaren Leylek adlı filmin yönetmen koltuğunda Onur Uzun yer alıyor.

Yaren Leylek konusu ne?

Kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı ve Sev Yapım tarafından hazırlanan Yaren Leylek adlı filmin çalışmaları devam ediyor. Bir habere konu olan bir olayın filme esin kaynağı olduğu Yaren leylek filmi dram türünde ele alınıyor. Bir adamın bir leylekle 12 yıldır dostluk kurduğu ve senenin belli bir zamanında buluşmalarının hikayesini anlatacak filmde leylek Yaren ile Adem’in dostluğu beyaz perdeye yansıtılacak. Her yıl aynı yerde bir araya gelen balıkçı Adem ile leylek Yaren’in binlerce insan tarafından takip edilen hikayesini anlatan Yaren Leylek filmi 8 Ağustos’ta sete çıkacak ve çekimlere başlayacak. Filmin çekimlerinin ve hazırlıklarının ardından kasım ayında vizyona girecek.

Yaren Leylek oyuncu kadrosu

Sev Yapım tarafından hazırlanan ve kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı gerçek bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanan Yaren Leylek adlı filmin yönetmen koltuğunda Onur Uzun yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında, Buğra Gülsoy, Hande Doğandemir, Azra aksu, Seçkin Özdemir, Emir Ali Doğrul, Meral Çetinkaya, Tarık Pabuççuoğlu, Murat Kılıç, Cenk Gürpınar, Kıvanç Talu, Işınsu Zırh ve Alper Tüydeş yer alıyor. Filmin çekimlerinin önümüzdeki hafta başlayacağı açıklanırken okuma provası oldukça keyifli bir ortamda gerçekleştirildi. Filmin kurgusunun ardından kasım ayında vizyona gireceği öğrenildi.

03-08-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar