Deha dizisine Erdal Beşikçioğlu mu geliyor?

Deha dizisine Erdal Beşikçioğlu mu geliyor?
Deha dizisinde Devran’ın babası İskender rolü için ülkemizin kıymetli oyuncularından biri olan Erdal Beşikçioğlu’na teklif gitti.

Disney +’daki Atatürk filmleri ile gündemin tam ortasına oturan Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer alacağı Deha dizisinde Devran’ın babası İskender rolü için Erdal Beşikçioğlu’na teklif gitti. Dizi şubatta ekranlarda olacak.

Deha dizisine Erdal Beşikçioğlu mu geliyor?

Başrolünde oynadığı Atatürk filminin 2. si 5 Ocak Cuma günü vizyona girecek olan Aras Bulut İynemli, Deha dizisinde Devran rolüne hayat verecek. İkinci film gösterime girmeden herhangi bir film veya dizi için sete çıkmama kararı alan Aras Bulut İynemli yeni dizisi için hazırlıklarını titizlikle devam ediyor. Ocak ayının sonunda çekimlere başlaması planlanan dizide Devran babası tarafından keşfedilmiş ve üzerinde büyük emekler verilerek matematik dehası olarak yetiştirilmiştir. Devran’ın babası İskender rolü için ülkemizin kıymetli oyuncularından biri olan Erdal Beşikçioğlu’na teklif gitti. Sıradan bir mahallede kardeşi Gülce ve kardeşleri ile beraber büyüyen Devran’ın çocukluk aşkı Esme’yi kimin canlandıracağı ise hala belirsizliğini koruyor. Rol için ünlü isimlerin yanı sıra bilinmeyen ama yetenekli oyuncular üstünde de duruluyor. 

Bir matematik dehasının hayatı işleniyor

Dizinin hazırlıkları ve oyuncu görüşmeleri yılbaşının ardından hız kazanacak. Atatürk filmi ile büyük tartışmaların ve eleştirilerin odağında kalan Aras Bulut İynemli’nin başrolünde Devran karakteri ile yer alacağı Deha dizisinin yapımını Ay yapım üstleniyor. Şubat ayında Show TV ekranlarında izleyicisi ile bir araya gelecek olan dizinin senaryosunu Damla Serim kaleme alıyor. Bir matematik dehasının hayatını ekranlara taşıyacak olan dizi ilk defa böyle bir senaryo ile televizyonlarda olacak bir yapım. İlginç konusu ve dikkat çekici oyuncu kadrosu ile izleyicileri meraklandıran Deha dizisinin yönetmen koltuğunda Umut Aral oturuyor. 

Aras Bulut İynemli kimdir?

25 Ağustos 1990 İstanbul doğumludur. Abisi tiyatrocu ablası ses sanatçısı olan İynemli’nin tüm eğitim hayatı İstanbul’da geçti. İTÜ Uçak Mühendisliği mezunudur. Patos reklamında oynarken yönetmen Zeynep Günay’ın dikkatini çeken İynemli Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizi çekim denemelerine çağrıldı ve çok başarılı oldu. İlk oyunculuk denemesini bu dizideki Mete Akarsu  ile yapan oyuncu bu rolü ile ünlendi. Daha sonra Mahmud ile Meryem, Tamam Mıyız?, Muhteşem Yüzyıl, Maral, İçerde, Çukur, 7. Koğuştaki Mucize, Atatürk gibi birçok yapımda yer aldı.

01-01-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler