İbrahim Tatlıses’e Şok! Emekli Maaşı Kesildi

İbrahim Tatlıses’e Şok! Emekli Maaşı Kesildi
2017 yılında malulen emekli olan ve kendisine 3119 TL maaş bağlanan ünlü isim İbrahim Tatlıses’in maaşının yeniden çalışmaya başladığı gerekçesiyle kesildiği öğrenildi.

Ünlü isim ve yılların şarkıcısı İbrahim Tatlıses hemen her gün bir haberle magazin basını ve sosyal medyada gündem oluyor. Hemen her hareketi olay olan, ailesiyle, yaşadıklarıyla, çevresinde olanlarla haber konusu olan ünlü isim bugünde yine magazin basınının gündeminde yer aldı. Yılların şarkıcısı İbrahim Tatlıses’in yeniden şarkıcılığa başladığı ve program yaptığı gerekçesiyle yıllar önce bağlanan malulen emekliliğinin iptal edildiği ve maaşının kesildiği öğrenildi. Yıllar önce meydana gelen yaralanma ve ardından başlayan hastane ve tedavi süreçleri sırasında ünlü isim Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurarak malulen emekli olmak istemiş ve yapılan araştıranın ardından bunda bir engel görülmeyince ünlü isim malulen emekli olmuş ve kendisine maaş bağlanmıştı. Ancak geçtiğimiz dönem Star Tv’de yeniden İbo Show adlı programa başlaması üzerine Sosyal Güvenlik Kurumunun ünlü ismin malulen emekliliğini sonlandırdığı ve yeniden çalışmaya başladığını gerekçe göstererek maaşını kestiği öğrenildi.

Malulen Emekli Olmuştu

2011 yılında İstanbul Maslak’ta silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses bu olayın ardından hastane ve tedavi süreciyle uğraşmaya başlamıştı. Almanya, Türkiye ve Amerika’da çok sayıda cerrahi operasyon geçiren ünlü isim İbrahim Tatlıses vücudundaki hasar nedeniyle Haziran 2017 yılında malulen emekliliğe başvuruda bulunmuştu. İzmir SGK’ya yapılan başvurunun ardından gerekli belgeleri ve raporları teslim eden İbrahim Tatlıses malulen emekli edilerek kendisine aylık 3119 TL maaş bağlanmıştı.

Maaşı Kesildi

2017 yılında malulen emekli edilen ve aylık 3119 TL maaş bağlanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in maaşının kesildiği öğrenildi. Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses’in maaşının kesilme sebebi ise yeniden çalışmaya başlaması olarak gösterildi. Bilindiği gibi ünlü isim yıllar sonra geçtiğimiz sezon Star Tv ekranlarında yeniden seyirciyle buluşmaya başlamıştı. Uzun yıllar boyunca hazırlayıp sunduğu İbo Show’un yeni bölümlerini geçen sezon yeniden çeken İbrahim Tatlıses seyirciden büyük ilgi görmüştü. Ancak bunun üzerine SGK yetkilileri ünlü ismin malulen emeklilik kuralları gereğine yeniden çalışmaya başladığı gerekçesiyle maaşının kesilmesine karar verdi. 4 yıl süresince malulen emeklilik maaşı alan İbrahim Tatlıses’in maaşı böylece kesilmiş oldu.

03-08-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar