'Kadınlara Mahsus' filmi 17 Şubat'ta beyazperdede

'Kadınlara Mahsus' filmi 17 Şubat'ta beyazperdede
17 Şubat 2023 tarihinde beyazperdede yayınlanacak olan 'Kadınlara Mahsus' filminden ilk afiş geldi. Yönetmen koltuğunda Serdar Akar’ın oturduğu film Limit Yapım imzasını taşıyor

'Kadınlara Mahsus' filmi kadına şiddet konusunda farkındalık için mi çekildi? 'Kadınlara Mahsus' filmi nerede çekildi? Oyuncular film hakkında ne düşünüyor? 'Kadınlara Mahsus' filminin yönetmeni ve senaristi kim? Film ne zaman vizyona girecek?

'Kadınlara Mahsus' filmi 17 Şubat'ta beyazperdede

17 Şubat 2023 tarihinde beyazperde de yayınlanacak olan 'Kadınlara' Mahsus sinema filminden ilk afiş geldi. Yönetmen koltuğunda Serdar Akar’ın oturduğu film Limit Yapım imzasını taşıyor.

Filmin oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?

'Kadınlara Mahsus' filminin oyuncu kadrosunda Ceyda Düvenci, Şebnem Sönmez, Ertan Saban, Halil İbrahim Yılmaz, Yurdaer Okur, Melisa Aslı Pamuk, Aslı Tandoğan, Müjde Uzman, Elifcan Ongurlar, Merve Çağıran, Başak Parlak, Nami Esatgil gibi ünlü isimler bulunuyor.

Film hangi konuya dikkat çekiyor?

Kişisel dönüşüm kampında bir araya gelen birbirinden farklı 8 kadının çarpıcı hikayelerini konu edinen filmin senaryosunu Nergis Otluoğlu Akoğlu kaleme aldı. Kadın kadının kurdu değil yurdudur mottosuyla vizyona girecek olan 'Kadınlara Mahsus' filmi özellikle kadın şiddeti konusuna farkındalık geliştirme konusunda oldukça iddialı.

Oyuncuların film hakkındaki düşünceleri

Çekimleri İstanbul Polonezköy’de yapılan filmin oyuncularından Merve Çağıran bir öğretmeni, Başak Parlak ise bir bloggeri canlandırıyor. Fimin başrolündeki isimlerden Melisa Aslı Pamuk film çekimleri hakkında “Keyifli bir hikayemiz var.Bir psikoloğu canlandırıyorum. Ekipte çok kaın olduğundan projenin başnda oyuncularla aramızda bir uyuşmazlık, bir gıcıklık olur mu diye korkmuştum. Ama çok sevdik birbirimizi.” dedi.

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci ise fil hakkında şunları söyledi;”Bu filmde yer alma sebebim, senaryoda yer alan Kadın kadının kurdu değil yurdudur sözü oldu.Demet karakterini oynamayı bu söz sayesinde kabul ettim. Filmde bir avukatım ama segisiz büyümüş ve sevgiyi görmediği için eşine şiddet gösteren bir kadını canlandırıyorum. Oyuncu arkadaşlaımızla harika bir uyum yakaladık.Ve hepimiz birbirimize iyi geliyoruz.”

Başak Parlak kimdir?

3 Kasım 1989 da Tekirdağ’da dünyaya geldi. Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. Kamera karşısına ilk defa 2003 yılında Zalim dizisiyle geçti. Şevkat Yerimdar dizisi ile ünlendi. Daha önce Fatih Harbiye, Bugünün Saraylısı, Kış Güneşi, Doktorlar, Fikrimin İnce Gülü, Emret Komutanım, Sevdam Alabora gibi projelerde yer aldı.Son olarak Kanunsuz Topraklar dizisinde oynadı.

28-01-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar