Kızıl Goncalar dizi çekimleri Beykoz’a kaydırıldı

Kızıl Goncalar dizi çekimleri Beykoz’a kaydırıldı
Kızıl Goncalar dizisinin istanbul’un Fatih ilçesindeki çekimlerin bundan sonra Beykoz Kundura Fabrikası’na kaydırılacağı belirtildi.

Fox TV’nin yeni dizisi Kızıl Goncalar daha iki bölüm yayınlanmasına rağmen gündemden düşmüyor. Önce belli kesimlerden şikayetler ve RTÜK’ün ceza yağdırmasının ardından çekim izinleri de iptal oldu. Bundan sonra Fatih’teki çekimler Beykoz’a kaydırıldı.

Kızıl Goncalar dizi çekimleri Beykoz’a kaydırıldı

İlk bölümünden itibaren tartışmaların göbeğinde yer alan Kızıl Goncalar dizisinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 2 mekanındaki çekim izinleri ücretleri ödenmiş olmasına rağmen iptal edilmişti.İstanbul’da ve çeşitli semtlerinde çekilen Kızıl goncalar dizisinin başrolünde Özgü Namal ve Özcan Deniz yer alıyor. Daha Önce istanbul’un Fatih ilçesindeki çekimlerin bundan sonra Beykoz Kundura Fabrikası’na kaydırılacağı açıklandı. Yılbaşı tatili hariç çekimleri son sürat devam eden dizinin ilk 2 bölümü yayınlandı ve reyting listelerinin zirvesinde yer aldı. 

Özgü Namal'a sürpriz kutlama

Sette sadece çekimler yapılmıyor. Yaklaşık 10 yıl setlere ara veren Özgü Namal’a yılın son haftasında sürpriz bir dpğum günü kutlaması yapıldı.Ekip ve dizi arkadaşları ellerlindeki pastalar ile bierdenbire Özgü Namal’ın karşısına çıkınca Namal bu sürprizden çok mutlu oldu. Dileğini dileyip pastasını üfleyen oyuncunun partneri Özcan Deniz  de Özgü Namal’a sarılarak yeni yaşını tebrik etti. Neşeli geçen bu küçük kutlamanın ardından hep beraber fotoğraf çektirildi.

2 kez program durdurma cezası

Geçen hafta olağan toplantısını yapan RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) izleme raporları görüşüldü. Gündemde Fox TV’nin yeni dizisi Kızıl Goncalar’da vardı. RTÜK Üyesi Tuncay Keser sosyal medya paylaşımında “Kızıl Goncalar Dizisi’ndeki bazı sahnelerde toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılıklar (8-1/f) bulunduğu gerekçesiyle FOX TV’ye yüzde 3 idari para cezası ve 2 kez program durdurma yaptırımı uygulandı. “Börek sahnesi” de gerekçelerden biri...” ifadelerini kullandı.

Cemaat ve tarikatlar diziden rahatsız

Cemaat ve tarikatların toplum içindeki yerlerini hikayeleştiren dizinin bazı sahneleri özellikle tarikat mensubu muhafazakarları rencide etti. Gerek sosyal medya ile gerekse doğrudan RTÜK’e şikayet ederek dizinin yasaklanmasını istediler. RTÜK  başkanı önce açıklama yaparak şikayetlerin değerlendirileceğini sonrasında da cezalar vererek Kızıl Goncalar dizisine durdurma ve para cezası kesildiği açıklandı.

02-01-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler