Kuruluş Osman'a 3 oyuncu katılıyor

Kuruluş Osman'a 3 oyuncu katılıyor
Kuruluş osman dizisinin genişleyen kadrosuna en son dahil olan isimler Ümit Kantarcılar, Erkan Bektaş ve Bengi Öztürk oldu.

İlk günkü gibi reyting listelerinin zirvesinden inmeyen ATV’nin kült dizisi Kuruluş Osman’a üç yeni oyuncu dahil oluyor. Gelecek sezon da yayınlanmaya devam edecek olan diziye Bengi Öztürk, Erkan Bektaş ve Ümit Kantarcılar dahil oluyor.

Kuruluş Osman dizisine yeni oyuncular geldi

ATV ekranlarının ilgi ile izlenen tarihi dönem dizisi Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosu büyüyor. Gelecek sezon devam etmesine kesin gözü ile bakılan Kuruluş Osman dizisine birbirinden başarılı oyuncular dahil oldu. Yönetmen koltuğunda Ahmet Yılmaz’ın oturduğu diziye yeni katılan oyuncular; Bengi Öztürk, Erkan Bektaş ve Ümit Kantarcılar oldu. Hız kesmeden maceraları devam eden dizinin senaryosunu Zeynep Peker Bozdağ, Mehmet Bozdağ, Ali Ozan Salkım, Fatma Nur Güldalı, Abdülkadir İlter, Atilla Engin’den oluşan bir yazı heyeti kaleme alıyor. 

Dizinin oyuncu kadrosu

İlk olarak 20 Kasım 2019 tarihinde ekranlara gelen dizinin başrolünde Burak Özçivit (Osman Gazi), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun Hatun), Emre Bey (Orhan Bey), Özge Törer (Bala Hatun), Yiğit Uçan (Boran Alp), Çağrı Şensoy (Cerkutay Alp) gibi önemli isimler yer alıyor. 2014 – 2019 yılları arası TRT’ de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindeki Kuruluş Osman dizisi her hafta sürükleyici hikayesi ile izleyicileri ekran başına toplamayı başarıyor. 

İmren Tegin başarıya ulaşacak mıdır?

400 çadırlık bir oba beyliğinden bir cihan devletine geçişin hikayesinin anlatıldığı dizinin son bölümünde Gündüz Alp’i kurtarmak için Osman Bey bütün ahalisini toplar. Gündüz Bey’i kurtarmak için İmren Tegin’i alt etmek gerekmektedir ve Osman Bey bütün planlarını buna göre hazırlamaktadır. Osman Bey Gündüz Bey’i kurtarma planları yaparken bir taraftanda daha önceden planlanan Uç Pazar’ı kurtarmak için harekete geçer. Bir Kayı Beyi olan Osman Bey sonunda Uç Hisar’a Germiyanoğulları Beyliği’nin sancağını asar. Bakalım bundan sonrası Hem Germiyanoğulları hem Osmanoğulları için  nasıl gerçekleşecektir. 

Fedakarlık sırası Alaaddin’dedir

Orhan Bey beyliklerin geleceği için gerekeni ve fedakarlıkları fazlasıyla yapmıştır. Şimdi sırada Alaaddin Bey vardır. Osman Bey Alaaddin Bey’i karşısına alır ve Orhan gibi onun da fedakarlık yapmasını talep eder. Son vedanın sonrası Holofira’nın obaya gelişinden Orhan Bey haberdar olacak mıdır? Osman Bey’i yıkma peşindeki İmren Tekin hem Atranos Kalesini hem de özgürlüğünü kaybeder. Osman Bey’in bundan sonraki tavrı nasıl olacaktır?

08-04-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler