MasterChef 2021 Şampiyonu Belli Oldu! MasterChef Türkiye Birincisi kim oldu?

MasterChef 2021 Şampiyonu Belli Oldu! MasterChef Türkiye Birincisi kim oldu?
Aylar süren mücadele güzel bir finalle son buldu. Canlı yayında 2021 MasterChef şampiyonu belli oldu. Finale Hasan ve Eren kaldı. MasterChef birincisi Hasan mı oldu? Eren mi oldu?

Uzun süredir ekranlarda yer alan ve en sevilen yemek yarışması programı MasterChef şampiyonu belli oldu. Tv8 ekranlarında yayınlanan, jürisinde Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun yerladığı yarışmada, heyecan dolu ve kıyasıya mücadelenin ardından bir sezonun daha sonuna gelindi. Nefes kesen yarışmada finalist olarak Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı kalmıştı. Peki, Masterchef 2021 şampiyonu kim oldu? 2021 MasterChef Türkiye birincisi kim? İşte 2021 MasterChef şampiyonu (birincisi) ve büyük ödülün sahibi…

2021 MASTERCHEF BİRİNCİSİ KİM OLDU?

Masterchef’te puan durumu çok önemli. İki etaplı finalin ilk gününde Eren, Hasan'dan fazla puan toplayarak avantajı ele geçirdi.
Finale yükselen Eren ve Hasan'ın 13 Ocak final puan durumu 3. oyunun sonunda şu şekildeydi:

Eren: 65 Puan

Hasan: 59 puan

14 Ocak 2022 Final akşamının sonuçları;

MasterChef Türkiye 2021'de finalistler Hasan ve Eren final yarışı için üç menü ile jüri karşısına çıktı. MasterChef final oyunlarında 4. Oyun için Eren Urla, Antep ve Anadolu yemeklerini Hasan ise Anadolu, Altı Ezmeli, Kapadokya yemeklerini yaptı. 5. Oyunda Eren  Doğa, Zarzuela, Külah Hasan ise Deniz Mahsüllü Connoli, Atlas ve Churros yemeklerini yaptı. 

5. Oyunun sonunda imza tabaklarına geçmeden önce Hasan'ın puanı 103, Eren'in puanı 108 oldu. 

Final oyununun ardından son yapılan puanlamayla

Hasan - 127
Eren - 134

MasterChef 2021 Şampiyonu 'EREN KAŞIKÇI' Oldu! 2021 MasterChef şampiyonu önlüğünü astırdı.

2021 MasterChef Türkiye birincisi şampiyonluk kupasının yanında lüks bir otomobil kazandı.

MasterChef Eren Kaşıkçı Kimdir?

Eren Kaşıkçı 1989 yılında Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. 32 yaşındaki Eren Kaşıkçı aslen Tokatlıdır. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı’nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Babasının tayinleri nedeniyle birçok şehirde gezdiğini belirten Eren Kaşıkçı, yarışmaya Gökçeada’dan katılmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı halen hayatını orada sürdürmektedir. MasterChef Eren Kaşıkçı, İlkokulu Balıkesir Edremit’te, ortaokulu Kıbrıs’ta, liseyi ise Samsun’da Turizm Meslek Lisesinde okumuştur. Üniversiteyi ise 19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü’de tamamlamıştır.

MasterChef Eren 2012-2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim almıştır. Gökçeada'da bir otelde şeflik yapan Eren, İmroz kuzusu yemeğiyle jüriden tam not almıştı.

 

14-01-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Üniversi .. devamı.. mail
Yorumlar