Melek Mosso 8 Haziran konserini iptal ediyor

Melek Mosso 8 Haziran konserini iptal ediyor
8 hazirandaki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak, isteyenlerle pek yakında buluşacağız.

Power Türk Müzik Ödülleri önceki akşam yapılan tören ile sahiplerine teslim edildi. Pek çok ünlü ismin buluştuğu gecede En Güçlü Cover Şarkı ödülü sahibi Melek Mosso oldu. Ödülü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Mosso 'Ve şunu belirtmek isterim ki size, sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Ve her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam!'deyince bir kesim sanatçıya büyük bir tepki gösterdi.

Melek Mosso 8 Haziran konserini iptal ediyor

8 Haziran’da yapılacak konseriyle ilgili olarakta "Şimdi, günün sonunda görüyorum ki, artık daha da çok birleşme zamanı. Ayrı gayri olmadan, bir olma.. Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım. Bu sebeple ben de 8 hazirandaki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hiçbir hesabı olmadan sadece müzik dinlemek, müzik yapmak, isteyenlerle pek yakında buluşacağız. Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Bu vesileyle kırdığım, incittiğim herkesten de özür dilerim. Hepinizi seviyorum." İfadelerini kullandı.

Amacım kimseyi üzmek değil

Ayrıca seçim döneminde yaptığı seçim kombini sosyal medya paylaşımından dolayı lince tabi tutulan Melek Mosso “Seçim kombini' diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü. Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir, tanımayanlara da ben, açık yüreklilikle ifade edeyim; öyle biri değilim ve yaşananlardan dolayı üzgünüm. Çünkü ben, işin sahibi hangi parti, dinleyen kitlenin siyasi düşüncesi ne diye düşünmeden şarkı söylemek isteyen biriyim. Öyle de yoluma devam etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Ödül konuşmam içtenlikle yapılmış bir konuşmadır

Ödül töreninde çok ses getiren konuşmasıyla da ilgili olarak “"Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi... Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem" şeklinde konuştu.

08-06-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler