Pazar günü reyting sonuçları (19 Mayıs 2019)

Pazar günü reyting sonuçları (19 Mayıs 2019)
Yazar: Merve Temel
Tarih: 2019-05-19
Savaşçı, Survivor, Elimi Bırakma, FOX ana Haber gibi programların hangisi reytinglerde birinci oldu. İşte 19 Mayıs 2019 Pazar reyting sonuçları..

Haftanın en rakabetli günlerinden biri olarak görülen 19 Mayıs 2019 Pazar tarihine ait reyting sonuçları belli oldu. Savaşçı, Survivor, Elimi Bırakma, Çok Güzel Hareketler 2, Kardeş Çocukları ve Survivor Türkiye - Yunanistan gibi yapımların ekrana geldiği günde en çok izlenen hangisi oldu? İşte dünün reytingleri!

Geçtiğimiz hafta Pazar günü TRT 1'in başarılı dizisi 'Elimi Bırakma' AB'de günün en çok izlenen dizisi olarak izlenme oranlarında ciddi bir artış kaydetmişti. Öte yandan uzun zamandır Pazar günlerinin en çok izlenen dizisi 'Savaşçı' AB'de altıncı, TOTAL'de ise birinci sırada yer almıştı. 'Elimi Bırakma' 19 Mayıs Pazar günü yayınlanan yeni bölümüyle AB'de dördüncü sıraya gerilerken, Fox TV'nin 'Savaşçı' dizisi TOTAL'deki yerini korumayı başardı.

REYTİNG SONUÇLARI

19 MAYIS PAZAR TOTAL REYTİNGLERİ

1- SAVAŞÇI (FOX TV)
2- SURVİVOR TÜRKİYE - YUNANİSTAN
3- GÜLBİN TOSUN İLE FOX ANA HABER HAFTA SONU (FOX TV)
4- PROF. DR. NİHAT HATİPOĞLU İLE İFTAR (ATV)
5- KARDEŞ ÇOCUKLARI (STAR TV)
6- SAVAŞÇI ÖZET (FOX TV)
7- ELİMİ BIRAKMA (TRT 1)
8- ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 (KANAL D)
9- PROF. DR. NİHAT HATİPOĞLU İLE SAHUR (ATV)
10- İKİMİZİN YERİNE (KANAL 7)

19 MAYIS PAZAR AB REYTİNGLERİ

1- GÜLBİN TOSUN İLE FOX ANA HABER HAFTA SONU (FOX TV)
2- SURVİVOR TÜRKİYE - YUNANİSTAN
3- KARDEŞ ÇOCUKLARI (STAR TV)
4- ELİMİ BIRAKMA (TRT 1)
5- SAVAŞÇI (FOX TV)
6- ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 (KANAL D)
7- ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 ÖZET (KANAL D)
8- RAMAZAN SEVİNCİ (TRT 1)
9- ELİMİ BIRAKMA ÖZET (TRT 1)
10- EJDERİN ÖPÜCÜĞÜ (YABANCI SİNEMA) (STAR TV)

REYTİNG NEDİR?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde bir çok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

TRT 1 izle
Show Tv izle
Star Tv izle
NTV izle
TRT Haber izle
Haber Türk izle
CNN Türk izle
TRT Spor izle
Etiketler
Yorumlar