Star TV'nin iddialı yeni dizisi 'Güvercin'den ilk kareler yayınlandı!

Star TV'nin iddialı yeni dizisi 'Güvercin'den ilk kareler yayınlandı!
Güvercin dizisinin çekimleri Gaziantep’te başlandı. Star TV'nin iddialı yeni dizisi 'Güvercin'den ilk kareler internet ortamında yayınlandı.

Pastel Film'in yapımcılığını üstleneceği, Halil Özer'in senaryosunu yazdığı Güvercin dizisi çok yakında Star Tv’de başlıyor. Yönetmenliğini Altan Dönmez'in üstlendiği Güvercin dizisinin çekimleri Gaziantep’te başlandı. Star TV'nin iddialı yeni dizisi 'Güvercin'den ilk kareler internet ortamında yayınlandı. Hep beraber Güvercin dizisinin kaç bölümünün Gaziantep’te çekileceğini bekleyip göreceğiz.  Şimdi detaylar…

Star TV'nin iddialı yeni dizisi 'Güvercin'den ilk kareler yayınlandı!

Pastel Film sonunda Güvercin dizisinin yapımcısı olarak Star Tv ile anlaştı. Yapımcı Pastel Film dizinin yayın haklarını konusunda Star Tv şle anlaştığını duyurdu. canlitv platformu olarak Star Tv yetkililerinden aldığımız bilgilere göre yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu Güvercin dizisinde umutsuz bir aşk hikayesini anlatılacak. Usta isimlerin yer aldığı Güvercin dizisinde Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Nursel Köse, Menderes Samancılar, Bülent Bilgiç, Devrim Saltoğlu ve Toprak Sağlam gibi isimleri izleyebileceğiz. Dizinyle ilgili ilk kareler yayınlandı.

 İşte ilk kareler

Güvercin Dizisi Konusu

Gaziantep’te çekilen Güvercin dizisinde dünyaca ünlü Zeugma’nın gizemli çingene kızının hikayesi işlenecek. Birbirine deli gibi aşık ancak yaşam tarzları farklı olan Zülüf ve Kenan’ın imkansız aşkını konu edinen Güvercin dizisinde adı gibi anlamlı olan kavuşma ümidini yaşayacağız. Bir umudun hikayesi olan dizide her ne kadar umutsuz ve imkansız gibi görünse ümidin korkudan güçlü tek duygu olduğunu hep beraber anlayacağız.

Zeugma ve Çingene Kızı

Güvercin dizisinin ilk bölümünden bazı sahneler Gaziantep’in Nizip ilçesindeki muhteşem mozaiklerle süslenmiş Roma evlerini barındıran Zeugma Antik Kenti'nde çekilecek. Gaziantep’in simgesi haline gelen ''Çingene Kızı Mozaiği” 1998 yılındaki kurtarma kazıları sırasında kırık bir sütunun kaldırılmasıyla tesadüfen bulundu. Kulağındaki küpeler, iri gözleri ve başındaki bağ nedeniyle "Çingene Kızı" olarak adlandırılan mozaik, bulunduğu 1998 yılından itibaren Gaziantep'in tanıtımına katkı sağlıyor.

 

Güvercin Nursel Köse kimdir!

1961 yılında Malatya’da doğan Nursel Köse üniversite eğitimi için gittiği Almanya’ya tiyatroya merak saldı. Köln Üniversitesinde Mimarlık eğitimini tamamlayan Nursel Köse üniversite eğitimi sırasında oyunlarda yer aldı. Yeteneği keşfedilen Nursel Köse, mimarlık ile tiyatroyu birleştirdi. Kurduğu tiyatro topluluğu ile birçok ülkede Almanca sahnelerde yer aldı. İlk olarak Türkiye’de Kavak Yelleri dizisinde görev yapan oyuncu, Kartallar Yüksek Uçar dizisinde aykırı kadın tiplemesini başarıyla canlandırdı. Ayrıca sinema sektöründe de boy gösteren  Nursel Köse en başarılı olduğu Paramparça dizisine kadar  birçok sinema filminde görev yaptı. Bunlardan özellikle Kötü Yol dizisindeki Bedia karakteri onun beyaz perdede önünü açtı. Paramparça dizisi ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Nursel Köse  Avlu dizisine geçti.

17-10-2019
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar