Televizyonlar 2. Tur Seçimine Hazır

Televizyonlar 2. Tur Seçimine Hazır
İlk turda çokça ses getiren Tele 1, Halk Tv, Krt, A Haber, Sözcü Tv, TV Net, TV 5, Haber Global gibi bir çok tv kanalı da seçim programı için hazırlıklarını tamamlamış durumda.

Türkiye ilk defa bir 2. Tur seçim heyecanı yaşıyor. 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday %50 barajını geçemeyince seçim 28 Mayıs’ta yapılacak olan 2. Tur oylamasına kaldı. 28 Mayıs seçimlerinde bütün televizyon kanalları seçim gecesi hazırlıklarını tamamladı.

Televizyonlar 2. Tur Seçimine Hazır

TRT1 ve TRT Haber ortak yayını ile 17.00’dan itibaren Seçim 2023 yayınına başlıyor. Yıllardır TRT ekranlarında seçim, Eurovision, Dünya ve Avrupa futbol şampiyonlukları gibi dev organizasyonları izlemeye alışmış halkımızın geneli yine TRT’yi tercih ediyor.

Fox TV ilk turdaki başarısını sürdürmek istiyor

Son dönemde habercilikte yaptıkları ataklarla ana haber bültenlerinde zirveye ambargo koyan Fox TV ilk tur seçimlerinin de en çok izlenen tv kanalı oldu. Yine iddialı bir şekilde 2. Tur seçimlerine hazırlanan Fox TV hem AA’dan hem Anka Ajansından gelen verileri karşılaştırmalı olarak an be an izleyicilerine aktardı. Fox TV’nin ünlü ana haber spikeri Selçuk Tepeli ve İlker Karagöz seçim boyunca ayakta tabloları, il il izleyixciye aktardılar. Aynı zamanda Bekir Ağırdır’ın da yorumlarıyla çok büyük ilgi çeken programa Doğan Şentürk, Nevşin Mengü, Deniz Zeyrek, Murat Yetkin, Çiğdem Toker ve daha birçok siyasi yorumcu da canlı olarak katkıda bulunmuştu. Bakalım bu gece Fox TV izleyenlerine daha ne sürprizler hazırlayacak.

Kanal D ve  Cnn Türk ortak yayın yapıyor

Kanal D ve Cnn Türk ortak yayın ile seçimin 2. Turunu izleyicilere aktaracak. Ahmet Hakan, Deniz Bayramoğlu, Hande Fırat sandıklardan çıkan her sonucu anlaşılır ve hızlı grafiklerle ekrana taşıyacak. Kanal D ile Cnn Türk ortak yayını aynı zamanda Radyo D ve Cnn Türk Radyodan da dinleyicilere ulaşacak.

2. tur seçim sonucu daha erken belli olur

Show TV, Habertürk ve Bloomberg ortak yayını ile seçimlere hazı durumda. Deneyimli ekran yüzleri ve kritik noktalardan canlı yayınlarla izleyicilere seçimleri en hızlı ve doğru bir şekilde aktarmak için canla başla çalışacaklar. Star TV ise NTV ile ortak yayın yapıyor. Canlı yayınlar ve yorumlarla izleyicilere en doğru ve hızlı seçim haberlerini sunma gayretinde.Yine aynı şekilde Kanal 7 ve daha bir çok haber kanalı bu gece için özel olarak hazırlanmış durumdalar. İlk turda çokça ses getiren Tele 1, Halk Tv, Krt, A Haber, Sözcü Tv, TV Net, TV 5, Haber Global, TV 100 gibi bir çok tv kanalı da seçim programı için hazırlıklarını tamamlamış durumda. Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimi sadece cumhurbaşkanlığı seçimi olduğundan daha erken sonuç belli olacak.

28-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler