Aile dizisinin Cemre’si Nil Sude Albayrak kimdir?

Aile dizisinin Cemre’si Nil Sude Albayrak kimdir?
Nil Sude Albayrak Aile dizisine 6. Bölümde dahil olmuş ve Canan Ergüder’in hayat verdiği Leyla Soykan Sayıcı’nın arkadaşı Hemşire Ceren’i canlandırmaya başlamıştı.

Nil Sude Albayrak kimdir? Genç oyuncu hangi dizide oynuyor ve hangi karaktere hayat veriyor? Albayrak daha önce hangi yapımlarda rol aldı? Şahmaran dizisinde hangi oyuncularla beraber rol aldı? Hangi üniversitede okudu? Ayrıca oyunculuk eğitimi aldı mı? Nil Sude Albayrak hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızın içeriğinde. İşte detaylar …

Aile dizisinin Cemre’si Nil Sude Albayrak kimdir?

Show TV’nin izlenme rekorları kıran ve başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ile Serenay Sarıkaya’nın oynadığı Aile dizisinde Hemşire Ceren karakterini başarıyla canlandıran Nil Sude Albayrak’ın oyunculuk performansı izleyiciler tarafından takdirle takip ediliyor. Nil Sude Albayrak’ın kim olduğu, hangi yapımlarda rol aldığı merak ediliyor. Nil Sude Albayrak Aile dizisine 6. Bölümde dahil olmuş ve Canan Ergüder’in hayat verdiği Leyla Soykan Sayıcı’nın arkadaşı Hemşire Ceren’i canlandırmaya başlamıştı.

Şahmaran dizisinde de Serenay Sarıkaya ile oynadı

Daha önce de Serenay Sarıkaya’nın başrolünde oynadığı ve dijital platformlarda yayınlanan Şahmaran dizisinde de oynadı. Albayrak aynı zamanda başrollerinde Ezgi Mola, Saadet Işıl Aksoy, Yetkin Dikinciler, Selçuk Yöntem, Tolga Güleç, Aytaç Uşun gibi önemli isimlerin rol aldığı,  Tim&B’nin Disney+ için çekmiş olduğu Dünyayı Değiştiren Ayten sinema filminde Mor Saçlı Kız karakterini canlandırdı.

Nil Sude Albayrak kimdir?

Nil Sude Albayrak 1 Ocak 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kahverengi göz rengine sahip olan güzel oyuncu oğlak burcudur. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu olan Albayrak daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Greta Seacat Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Kameraların karşısında ilk defa Birthday isimli kısa film ile geçmiş ve başarılı bir performans sergiledi. Ayrıca birçok tiyatro uyununda oynadı. Oyunculuk çalışmalarını Art 11 Menajerlik şirketine bağlıdır. 2023 yılında Netfix platformunda yayınlanan Şahmaran dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldı.

Filmografisi

Nil Sude Albayrak'ın Oynadığı Diziler:

2023- Şahmaran (Tv Dizisi)

2023 – Aile (TV Dizisi)

Nil Sude Albayrak'ın Oynadığı Filmler:

2021- Birthday (Kısa Film)

2023 – Dünyayı Değiştiren Ayten (Sinema Filmi)

Nil Sude Albayrak'ın Rol Aldığı Tiyatrolar:

Şarkılar Seni Söyler

Yalandan Kim Ölmüş

Sevgi Müzikali

Pera Müzikali

Artiz Mektebi

Atatürk Geldi

Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda

29-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar