TRT Spor 2 Frekans bilgileri

TRT Spor 2 Frekans bilgileri
Tarih: 2019-10-05
TRT’nin yeni devreye geçirdiği TRT Spor 2 frekans bilgileri merak edilince biz de araştırdık. İşte karşınızda TRT SPOR 2’ye ait frekans bilgileri...

TRT denince deyince ülkemiz yayıcılığında hep ilkler aklımıza gelir. Çünkü yurt genelinde yayın yapan ilk yerli televizyon kanalıdır. 1984 yılında renklenen TRT günümüzde haber, müzik ve belgesel derken spor kanallarıyla da zirvedeki yerini sürdürüyor. Son olarak TRT Spor 2’yi devreye sokan TRT yönetimi doğru, şifresiz ve yorumsuz yayıncılığa devam ediyor. TRT’nin yeni devreye geçirdiği TRT Spor 2 frekans bilgileri merak edilince biz de araştırdık. İşte karşınızda TRT SPOR 2’ye ait frekans bilgileri

TRT Spor 2 Frekans bilgileri

1976 yılında ilk renkli yayın gerçekleştiren, 1982 yılında kısmen, 1984 ise tamamen renkli yayına geçilen TRT günümüzde 13 adet kanalıyla Dünya çapında hizmet veren TRT son olarak spor kanalına takviye olarak TRT Spor 2 kanalını devreye soktu. Yaptığı kaliteli programlarla dikkat çeken TRT Spor, yeni kanalı TRT Spor 2’yi yayına geçirerek daha kapsamlı bir yayın akışı sunmayı ve sporseverlerin bütün spor branşlarından müsabakalara ulaşabilmesini hedefledi.

TRT Spor 2 yayın hayatına başladı

TRT kendine ait 13 kanalı ile geniş yelpazade sunduğu yayın hizmetine bir yenisi daha ekledi. Çok da iyi oldu. TRT Spor ile birlikte TRT Spor 2, spor gündemine dair gelişmeleri ve canlı müsabakalarını ekrana getirerek 24 saat spor yayını yapacak. Ülkemizde spor denince sadece futbol gelse de TRT Spor 2 bu algıyı kıracak gibi gözüküyor. Şimdi canlitv olarak TRT Spor 2’nin frekans bilgilerini verelim.

Uydu: Türksat 4A 42'

Frekans: 11958

Symbol Oranı: 27.500

FEC: 5/6

Polarizasyon: Vertical (Dikey)

Trt spor 2 frekans ayarları nasıl yapılır?

TRT Spor 2 kanalını izlemek ve dünyadaki spor gelişmelerinden haberdar olmak için çanak anteninizi Türksat 4A uydusuna ayarlmanız gerekiyor. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteninizi kurudktan sonra uydu cihazınızın kurulum menüsünden 'Frekans Ekle' (Bazı cihazlarda 'Transponder Ekle', 'Manuel Kanal Arama' vb) menüsüne tıklayın. 'Uydu Adı' kısmında 'Türksat 4A'yı seçtikten sonra alt kısımda bulunan 'Frekans' kısmına 11958 sayısını girin. 'Polarizasyon' kısmını 'Vertical Dikey' olarak seçerek 'Sembol' kısmına '27.500' sayısını girmelisiniz. 'FEC' değeri otomatik olarak seçileceğini unutmayın. Tüm bu değerleri seçtikten sonra OK tuşuna basarak aramayı başlatabilirsiniz.

Trt Spor 2 hangi platformlarda var?

Henüz çiçeği burnundaki kanal olan TRT Spor 2 adece Türksatta yayın yapıyor. Ama inanıyoruz ki ilerleyen günlerde diğer platformlarda da onu görebileceğiz. Unutmayın, TRT Spor 2, diğer TRT kanalları gibi şifresiz ve ek ücret olmadan evlerinize konuk olmaktadır.

Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı..
TRT 1 izle
Star Tv izle
NTV izle
TRT Haber izle
Haber Türk izle
CNN Türk izle
TRT Spor izle
Show Tv izle
Yorumlar