Ünlü oyuncu Uğur Pektaş setlerle dönüyor

Ünlü oyuncu Uğur Pektaş setlerle dönüyor
Arka Sokaklar dizisi ile ünlenen ve Survivor Türkiye ile şampiyonluk yaşayan Uğur Pektaş yeniden ekranlara dönüyor. Başarılı oyuncu TRT Dijital için sete çıktı.

Uzun bir süre Kanal D ekranlarında yayınlanan ve bu sezon başında değişik sebeplerle sorunlar yaşamaya başlayan ve en sonunda final yapan efsane dizi Arka Sokaklar dizisinde Komiser Murat karakterine hayat veren başarılı oyuncu Uğur Pektaş ekranlardan ayrı kaldığı uzun bir zamanın ardından yeniden setlere çıkmak için hazırlık yapmaya başladı. Bir dönem Tv 8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışmasında da boy gösteren ve iki sefer katıldığı yarışmanın birinde şampiyonluğa ulaşan birinden ise sakatlanarak ayrılan oyuncu şimdilerde TRT Dijital için hazırlıkları sürdürülen Teşkilat-ı Mahsusa Trablus adlı diziyle yeniden setlere dönmeye hazırlanıyor. Kadrosunda ünlü isimlerin bulunduğu dizide ünlü oyuncu Ömer Muhtar karakterine hayat veriyor.

Dizide Ömer Muhtar’ı Canlandıracak

Başarılı oyunculardan biri olan ünlü isim Uğur Pektaş uzun bir aranın ardından yeniden seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yakında yayın hayatına başlayacak olan TRT Dijital için çekilen Teşkilat-ı Mahsusa Trablus adlı yapımda Ömer Muhtar karakterine hayat veren Uğur Pektaş bir dönem Arka Sokaklar’da da rol almıştı. Teşkilat-ı Mahsusa Trablus adlı dizide ayrıca birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Dizi Şafak Bal ve Oğuz Öztürk tarafından yönetilirken oyuncu kadrosunda ise, Mert Carim (Yakup Cemil), Kenan Çoban (Ahmet Şenusi), Ali Ersan Duru (Kuşçubaşı Eşref), Asir Gündoğdu (Hasan çavuş), Baran Akbulut (Enver Paşa), Hüseyin Baylan (Şeyh Zekeriya), Emre Törün (Albay Neşet), Öykü Çelik (Leyla) olarak seyirciyle buluşuyor. TRT Dijital’in önem verdiği ve büyük beklenti içinde olduğu proje 1918’li yılları ele almaktadır ve dönem dizisi olarak seyirciyle buluşacaktır. Teşkilat-ı Mahsusa Trablus çok yakında TRT Dijital’de seyirciyle buluşacak.

Uğur Pektaş Kimdir?

16 Ekim 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Pektaş ilk, orta ve lise eğitiminin ardından üniversite eğitimini tamamlamış ve ardından oyunculuk mesleğine yönelmiştir. Aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından setlerde yer almaya başlayan Uğur Pektaş bugüne kadar pek çok yapımda rol almıştır. Bu yapımlar arasında, Düşler ve Gerçekler, Kuş Dili, Arka Sokaklar, Survivor Türkiye: Büyük Macera ve Survivor Türkiye 2020. Oyuncu özellikle Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Komiser Murat karakteriyle seyirci tarafından çok tanınmış ve sevilmiştir.

04-03-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar