Yemekteyiz’de Ayaz Mehmet Kaya neden yok? Diskalifiye mi edildi?

Yemekteyiz’de Ayaz Mehmet Kaya neden yok? Diskalifiye mi edildi?
Tarih: 2019-10-10
Yarışmanın üçüncü gününde gerçekleşen sert sözlerden sonra izleyiciyi şu sorunun cevabını aramaya başladı. Yemekteyiz’de Ayaz Mehmet Kaya neden yok? Diskalifiye mi edildi?

Yemekteyiz yarışması son zamanlarda popülaritesini artıran yemek programlarından birisi. Öyle ki sadece kadınların değil erkeklerin bile severek izlediği bir program. Yayınlandığı günden sonra diğer kanallarda benzer programların çıkması, onun başarısını gösteren başat bir unsur. Ancak yarışmanın 9 Ekim tarihli bölümü seyircinin kafasını karıştırdı. Yarışmanın üçüncü gününde gerçekleşen sert sözlerden sonra izleyiciyi şu sorunun cevabını aramaya başladı. Yemekteyiz’de Ayaz Mehmet Kaya neden yok? Diskalifiye mi edildi? Yarışmanın 3. Gününde Ayaz Mehmet Kaya’nın sözleri Seda Sayan’ı kızdırmış, yarışmacının tavırlarına tepkisiz kalmamıştı. İşte o tepki ve sonrasında yaşananlar

Yemekteyiz’de Ayaz Mehmet Kaya neden yok? Diskalifiye mi edildi?

Her hafta bir yöreye misafir olan Yemekteyiz programı bu hafta Gaziantep'e konuk oldu. 9 Ekim Çarşamba günü yani yarışmanın üçüncü gün yarışmacısı Ayaz Mehmet Kaya yarışmada olay çıkardı.  Gaziantepli olmasına rağmen menüsünde Gaziantep’e özgü hiçbir lezzete yer vermemesi ve kolya bir menü hazırlaması şimşekleri üzerine çekmesine yol açtı. Üstelik kaba tavırları nedeniyle ev sahipliği de  beğenilmedi. Uyarmasına rağmen yarışmacının değişmeyen davranışları karşısında çileden çıkan Seda Sayan, program yapımcılarından Ayaz Mehmet’in derhal diskalifiye edilmesini talep etti.

Yemekteyiz yarışmacısı Ayaz diskalifiye oldu mu?

Yarışmacının menüsünü, ev sahipliğini hatta tavırlarını beğenmeyen Seda Sayan’ın talebi kabul edildi ve yarışmacı Ayaz Mehmet diskalifiye edildi. Ünlü sunucu Seda Sayan, diskalifiye kararını şu sözlerle duyurdu: “Böyle bir yarışmacı var mı ya? Eleştiriye hiç açık değilsin. Bu sefer kararı ben veriyorum. Ayaz’ın tavırlarını hiç beğenmedim. Yarışmacı arkadaşlarına karşı da beğenmedim, bana karşı da beğenmediğim için kesinlikle diskalifiyedir.”

Bu açıklamayla birlikte öfkesi hala geçmemiş olmalı ki Seda Sayan gün değerlendirmesinin ardından bir kez daha açıklamada bulundu. Sözlerine canlitv olarak aynen katılıyoruz. “Asla böyle olmasını istemezdim, şartlar bunu gerektirdi. Öncelikle benim olduğum masada saygısızca davranması hiç hoş değil. Eleştiriyi hareket olarak algılayan bir yarışmacı ilk kez gördüm. Bazı yerleri kestiğimiz için ekran başındaki izleyicilerimiz, ne var ne yaptı ki diye düşünebilirler. Biz oraları kestik. Bugün çok çirkin hareketlerle karşılaştık, hanımlara karşı hoş olmayan davranışlarda bulundu Ayaz. Doğru olanı yaptığıma inanıyorum, eleştirim mubahtır ancak hakaret değil.”

Peki şimdi ne olacak?

Bu olayla birlikte bir ilk yaşanmış oldu. Tv8'in 3 sezondur hafta içi her gün yayınlanan yemek yarışması Yemekteyiz'de ilk kez diskalifiye durumu yaşandı. Haftanın dördüncü günü yani bugün Ayaz Bey diskalifiye edildiği için yarışmada yer almadı. Yerine bir başkası da alınamayacağı için son hafta bir yarışmacı eksik olarak sonlanacak.

Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı..
TRT 1 izle
Star Tv izle
NTV izle
TRT Haber izle
Haber Türk izle
CNN Türk izle
TRT Spor izle
Show Tv izle
Yorumlar