21 Mayıs 2024 Salı Reyting Sonuçları

21 Mayıs 2024 Salı Reyting Sonuçları
21 Mayıs 2024 Salı reyting sonuçları belli oldu. Bahar, Ben Bu Cihana Sığmazam, Mehmed: Fetihler Sultanı reyting mücadelesi nasıl sonuçlandı? İşte dünün reytingleri.

21 Mayıs 2024 Salı gününe ait reyting sonuçları açıklandı.

Dün Show TV'de ‘Bahar’ dizisi 13'ncü yeni bölümüyle, Atv'de ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ dizisi 67'nci yeni bölümüyle, Trt 1'de ‘Mehmed: Fetihler Sultanı’ 12'nci yeni bölümüyle ekrana gelen diziler oldu. Tv8'de ise ‘Survivor All Star’ yeni bölümüyle ekrana geldi. Geçtiğimiz hafta Salı günü (14 Mayıs) tüm izleyici kategorilerinde en çok izlenen yapım ‘Bahar’ dizisi olmuştu. Dizi bu hafta başarısını sürdürebildi mi? İşte dünün reytingleri.

21 Mayıs Salı Reytingleri

21 Mayıs Salı reytinglerinde günün en çok izlenen yapımı Show TV'de yayınlanan ‘Bahar’ dizisi oldu. Total, AB ve ABC1 izleyici kategorilerinde günü birinci sırada tamamlayan dizi geçen haftaki yerini korumayı başardı. Günün diğer dizisi ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ Total'de beşinci, AB ve ABC1'de yedinci sırada günü tamamladı. Dizi geçen hafta da AB izleyici kategorisinde ilk 10'da yer alamamıştı. Trt 1'in sevilen dizisi ‘Mehmed Fetihler Sultanı’ ise total'de dördüncü, ab ve abc1 izleyici kategorilerinde ikinci sırada günü tamamlayan yapım oldu.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1BAHARSHOW TV
2SURVIVOR ALL STARTV8
3MUGE ANLI ILE TATLI SERTATV
4MEHMED FETIHLER SULTANITRT 1
5BEN BU CIHANA SIGMAZAMATV
6BAHAR (OZET)SHOW TV
7SELCUK TEPELI ILE NOW ANA HABERNOW
8ESRA EROL'DAATV
9ATV ANA HABERATV
10SHOW ANA HABERSHOW TV

 

AB İLK 10 PROGRAM 

1BAHARSHOW TV
2MEHMED FETIHLER SULTANITRT 1
3BAHAR (OZET)SHOW TV
4SELCUK TEPELI ILE NOW ANA HABERNOW
5SURVIVOR ALL STARTV8
6MUGE ANLI ILE TATLI SERTATV
7BEN BU CIHANA SIGMAZAMATV
8SHOW ANA HABERSHOW TV
9ESRA EROL'DAATV
10MEHMED FETIHLER SULTANI (OZET)TRT 1

 

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM 

1BAHARSHOW TV
2MEHMED FETIHLER SULTANITRT 1
3BAHAR (OZET)SHOW TV
4SURVIVOR ALL STARTV8
5MUGE ANLI ILE TATLI SERTATV
6SELCUK TEPELI ILE NOW ANA HABERNOW
7BEN BU CIHANA SIGMAZAMATV
8ESRA EROL'DAATV
9SHOW ANA HABERSHOW TV
10MEHMED FETIHLER SULTANI (OZET)TRT 1

 

TİAK (Televizyon İzleme Araştırmaları Komitesi) tarafından alınan karar doğrultusunda, reyting sonuçlarının detaylarını ve ilk 100 program sıralamasını yayınlayamıyoruz.

Canlitv.com

Reyting nedir?

Reyting; İngilizce rating sözcüğünden türeyen, dilimizde “derece, derecelendirmek ve ölçümleme” anlamlarına gelen kelimedir. Televizyon kanallarının ve bu kanallarda yayınlanan programların ne kadar izlendiğini gösteren sistemdir.

Günümüzde birçok izleyici, takip ettiği programların izlenme oranları ile yakından ilgileniyor olsa bile, reytingler aslında izleyiciyi etkileyen bir durum değildir. Sistemin tek amacı televizyona reklam veren şirketlerin iş yükünü azaltmak ve reklamlarını en doğru şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Aynı zamanda ölçümlemeye dahil olan kanallar, yayınladıkları yapımların izlenme oranlarını göz önünde bulundurarak, yayın hayatına devam etmesi veya final yapması konusunda karar vermektedirler.

22-05-2024
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler