3 ay önce kroner by-pass ameliyatı olan Ahmet Mümtaz Taylan’dan sevindiren haber

3 ay önce kroner by-pass ameliyatı olan Ahmet Mümtaz Taylan’dan sevindiren haber
Ahmet Mümtaz Taylan : "Geçmiş olsun temennileriniz için kalpten (artık by-pass garantili ) teşekkür ederim . O fasıl bitti . İşimdeyim , gücümdeyim . "

Ocak ayında by-pass ameliyatı olan ünlü oyuncu ve yönetmen Ahmet Mümtaz Taylan sağlık durumu ile ilgili güzel haberi sevenlerine duyurdu. Hem dijital hem beyazcam’da başarılı projeleriyle izleyenlerine seslenen ünlü oyuncunun kalp damarları tıkanmıştı.

3 ay önce kroner by-pass ameliyatı olan Ahmet Mümtaz Taylan’dan sevindiren haber

Durumun aciliyetinden dolayı Ahmet Mümtaz Taylan doktorları tarafından acil kroner by-pass ameliyatına alındı. Ameliyatı başarılı geçen usta oyuncu kısa bir süre sonra iyileşmiş ve hastaneden taburcu olmuştu.

Ahmet Mümtaz Taylan : “ İşimdeyim, gücümdeyim ! “

Taburcu olduktan sonra 3 hafta evinde dinlenen ünlü oyuncu kendini iyi hissetmesinin ardından işine geri döndü. Aynı zamanda tiyatro oyununda da oynayan Ahmet Mümtaz Taylan twitter sosyal medya hesabından sağlık durumuyla ilgili takipçilerini bilgilendirdi : “Geçmiş olsun temennileriniz için kalpten (artık by-pass garantili ) teşekkür ederim . O fasıl bitti . İşimdeyim , gücümdeyim . “ ifadelerini kullandı .

Ahmet Mümtaz Taylan kimdir ?

12 Eylül 1965 Ankara doğumludur . 1989 da Ankara Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur . 1993 ‘e kadar Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Devlet Tiyatroları’nda sanat yönetmen yardımcısı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu . 1996 dan sonra çeşitli televizyon ve sinema projelerinde roller üstlendi . Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği DETİS’in kurucu üyesidir. Detis’in  seçilmiş  ilk genel başkanı olmuştur. Misafir oyunuyla 2002 de İsmet Küntay en iyi yönetmen ödülünü kazandı.2006 da Devlet Tiyatroları’ndan istifa etti.

Ezo Gelin, Kurşun Yarası, Çapkın gibi pek çok yapımda rol alsada tanınırlığı Leyla İle Mecnun dizisindeki İskender karakteriyle arttı. Leyla İle Mecnun bitince Ben de Özledim dizisinde oynamaya başladı.

Türk sinema filmlerinin pek çok önemlilerinde de rol aldı. 2011 de Bir Zamanlar Anadolu’da, 2014 de İnşaat filminde 2011 de Saklı Hayatlar filminde ve Kelebeğin Rüyası filminde oynadığı rollerle pek çok ödül kazandı. 2007 yılında evlendiği Ayçin İnci ile 5 yıl sonra boşandı. “Ara Toplam-Yolumu Ararken Öğrendiklerim”  kitabı Kronik Kitap tarafından 2021 de yayımlandı.

25-03-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar