Acun Ilıcalı satın alacağı futbol kulübünü duyurdu

Acun Ilıcalı satın alacağı futbol kulübünü duyurdu
Muhabirlikten başladığı kariyerinde sunuculuk ve medya patronluğu bulunan Acun Ilıcalı spor dünyasında da söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

Ünlü yapımcı ve medya patronu Acun Ilıcalı satın alacağı futbol kulübünü duyurdu. Daha önce Hollanda'da Eredivise'de yer alan Fortuna Sittard takımını satın alan Acun Ilıcalı bu takımdaki  hisselerini sattı. Hayranları Acun Ilıcalı'nın yeni takımını merak ediyor. Şimdi detaylar

Acun Ilıcalı satın alacağı futbol kulübünü duyurdu

Muhabirlikten başladığı kariyerinde sunuculuk ve medya patronluğu bulunan Acun Ilıcalı spor dünyasında da söz sahibi olmaya hazırlanıyor. İngiliz kulüp Hull City'yi satın alacağını açıklayan Acun Ilıcalı geçtiğimiz sezon Hollanda takımı Fortuna Sittard takımını satın almıştı.

Allah izin verirse hayalim gerçekleşecek

Tv8 kanalının ve Acun Medya'nın patronu Acun Ilıcalı, İngiltere Lig 1'de şampiyon olarak Championship'e yükselen Hull City'yi satın almaya ve spor dünyasında kendine yer bulmaya ahzırlanıyor. Haber Global'e konuşurken Acun Ilıcalı duygularını şöyle aktardı: "Hull City'yi almayı düşünüyorum, güzel görüşmeler de yaptık, iki taraf birbirini iyi anladı. Karşı taraf bize güveniyor. Allah izin verirse hayalim gerçekleşecek."

Hull City nasıl bir takımdır?

İngiltere'de 1904 yılında kurulan Hull City, kehribar-siyah renklere sahiptir. Kulüp maçlarını 25 bin 450 kişilik KCOM Stadyumu'nda oynayan Hull City, spor dünyasındaki en başarılı dönemini 2014 yılında FA Cup finaline yükselerek elde etti. Finalde Arsenal, rakibini 3-2'lik skorla mağlup ederek kupaya uzandı.

Muhabirlikle başladığı kariyerini sunuculukla devam ettiren Acun Ilıcalı, sonrasında yapımcılığa soyundu. Şöhret basamaklarını hızla tırmanan ve muhabir olarak başladığı medya dünyasında patron olan Acun Ilıcalı son olarak takım satan bir iş adamı kimliğine büründü.

Acun Ilıcalı Kimdir?

1969 Edirne doğumlu Ilıcalı aslen Erzurum kökenlidir. İyi bir tahsil için yapmak için İstanbul'a gelen Acun, aile hasretine dayanamadığı için okuyamadı. Eğitime mesafeli duran ve İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanan Ilıcalı, okulunu 7 yılda bitiremedi. Ailesinin baskısıyla 19 yaşında evlenen Acun Ilıcalı, anne ve babasını trafik kazasında kaybednce deprasyona girdi. Boşanan ve esnaflık yapan Ilıcalı çok geçmeden iflas etti. İlker Yasin ile tanışmasıyla ShowTv'de muhabir olarak çalışmaya başlayan Ilıcalı, çeşitli programlar sunarak kariyer basamaklarını hızlıca tırmandı. O artık bir medya patronudur. 

16-09-2021
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar