Acun Ilıcalı’dan Kanalına Büyük Transfer ‘Şansal Büyüka’da TV8,5’ta!

Acun Ilıcalı’dan Kanalına Büyük Transfer ‘Şansal Büyüka’da TV8,5’ta!
Acun Ilıcalı’dan devler ligi kadrosu! Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Fırat Aydınus, Murat Kosova’dan sonra bir büyük transfer daha… ‘Şansal Büyüka’ da TV8,5’ta. İşte ayrıntılar

Acun Ilıcalı sahibi olduğu kanalı TV8,5 için bomba transferler yapıyor. Son büyük transferi ise ‘Şansal Büyüka’ oldu. Ünlü türk televizyoncu Acun Ilıcalı spor muhabirliğinden yıllar içinde sunucu, girişimci, uluslar arası yapımcı oldu. İş insanı Ilıcalı, geçtiğimiz yıl Exxen dijital platformunu kurmuş 1 Ocak 2021 itibari ile yayına başlamıştır. 22 Şubat 1999 yılında TV8 kanalını MNG Medya gruptan satın aldı. Daha sonra ise 7 Ekim 2016 yılında TV8,5 eğlence kanalını Türkiye- Ukrayna maçı ile yayına başladı. Kanal 17 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Dijitürk’e yeniden eklendi. Kanalda Oynat Bakalım, Bilginiz Olsun, Balık Dedektifi, Life Style, İş ve Başarı, Pati’nin Hikayesi, ÖTV, Güle Güle Oturun, TV8’deki programların tekrarları, 8X8, Takım Yarışları, yerli yabancı sinema, Sağlık, İş, Moda, Spor ve eğlence programları yer alıyor. Son olarak Acun Ilıcalı’dan TV8,5 için büyük bir atılımda bulundu. Kanalında Spor programı yayınlamayı planlayan Acun Ilıcalı, bu program için önemli isimlerle görüşmelere başladı. Kanalına Sergen Yalçın, eski hakem Fırat Aydınus, Rıdvan Dilmen, Murat Kosava gibi isimler ile anlaştı. Son olarak adı kulislerde dolaşan bir büyük transferde Şansal Büyüka olarak duyuruldu. İşte haberin ayrıntıları…

Şansal Büyüka da Acun Ilıcalı’nın Kanalı TV8,5 ile Ekranlara Dönüyor

Televizyon gazetecisi Sina Koloğlu; Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Fırat Aydınus ve Murat Kosova gibi isimleri kadrosuna dahil eden Acun Ilıcalı bir ismi daha kadrosuna kattı. 75 yaşındaki gazeteci, spor yazarı ve eski program sunucusu ve spor yorumcusu olan Şansal Büyüka uzun bir aradan sonra Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8,5’ta.

Şansal Büyüka Türk televizyon tarihinde efsane olmuş Maraton ve Televole programlarına imza atmıştı. Yıllarca partneri Erman Toroğlu ile Maraton adlı programı sunmuş, maçları yorumlamıştı. 2017-2018 sezonunda Maraton programı yayından kaldırıldı. Şimdi Şansal Büyüka benzer bir program ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Sina Koloğlu sosyal medya hesabından Şansal Büyüka’nın yeni kanalını şu sözlerle duyurdu;

‘’Acun Ilıcalı bu yıl TV8.5 kanalını ‘futbol ağırlıklı’ bir yapı içinde değerlendirecek. Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Fırat Aydınus ve Murat Kosova gibi isimleri kadrosuna dahil etti. Son olarak hem yazılı basının hem de ekranın duayen bir ismi ile adı geçiyor; Şansal Büyüka.

Haftada bir program

Kulağıma gelen, Şansal Büyüka’ya yapılan teklif, cuma ve cumartesi ‘Maraton’ benzeri bir program oldu. Şansal Büyüka’nın artık böyle bir program yapmak istemediği, olursa, haftada bir tek kişilik bir ‘Haftalık değerlendirme’ programı yapabileceği yönünde görüş bildirdiği bilgisine ulaştım. Hemen belirteyim, şu an kesin bir durum yok. Sadece karşılıklı niyetler belirtildi.

Hull City maçları

Bu benim görüşüm; bu kanalda Acun'un sahibi olduğu Hull City maçlarının da yayınlanması sürpriz olmaz. Bir ön sezi de; Mehmet Demirkol. Ekranın ‘güvenilir yüzü’ olarak her daim öne çıkan bir isim. Edindiğim izlenim Demirkol’u Acun’un kanalında görmek istediği isimlerden biri. Ekipte yer alırsa, süpriz olmayacak.’’

 

Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen, Fırat Aydınus, Sergen Yalçın ve Murat Kosava İle Anlaştı

Acun Ilıcalı kendi kanalı olan TV8,5 için büyük bir girişimde bulunarak, kanalında bir spor programı yayınlama kararı aldı. Bu program için ise eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, eski hakem Fırat Aydınus ve başka kanalda spor programı sunan Murat Kosova ile anlaştı. Sergen Yalçın ise Acun Ilıcalı’nın geçen yıl satın aldığı Hull City takımının başına geçmeye hazırlanıyor. Beşiktaş antrenörü Sergen Yalçın, Beşiktaş’tan ayrılmıştı şimdi ise Acun Ilıcalı ile anlaştı.  

48 yaşındaki eski hakem Fırat Aydınus, televizyon ekranlarına transfer olmaya hazırlanıyor. Eski MHK tarafından liste dışı bırakılan ancak tekrar hakemliğe geri dönen Fırat Aydınus bir süre sonra hakemliği bırakmıştı. Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından Aydınus ile berebar çekilmiş fotoğrafını paylaşırken, ‘’Fırat Hocam keşke bizim kanalımızda çalışsa’’ ifadelerini kullanmıştı. Şimdi ise Fırat Aydınus TV8,5’ta.

Rıdvan Dilmen, TRT Spor’da yayınlanan Yüzde 100 Futbol programının yorumcusuydu. Ancak, sezon içinde bazı programlara katılmayan Rıdvan Dilmen’in TRT ile sorun yaşadığı ve programdan ayrılacağı iddia edilmiş ancak Dilmen sezonu TRT’de tamamlamıştı. Şimdi Acun Ilıcalı ile el sıkışan Rıdvan Dilmen artık TV8,5’ta spor programı yorumlayacak.

Ayrıca Rıdvan Dilmen’in birlikte NTV de yayınlanmaya başlayan %100 programını oradan da TRT’de birlikte sunmaya devam ettiği partneri Murat Kosova’yla da anlaşan Acun Ilıcalı, Murat Kosova’yı da TV8,5 bünyesine kattı. 

03-07-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Üniversi .. devamı.. mail
Yorumlar