Ali Sunal Babasını Özlemle Andı

Ali Sunal Babasını Özlemle Andı
Bundan tam 22 yıl önce bir kalp krizi sonrası 55 yaşında hayata veda eden usta oyuncu Kemal Sunal vefatının yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Geçtiğimiz gün hayata veda eden Cüneyt Arkın’ın üzüntüsü bütün ülkeyi sardı. Her kesimden insanı ölümüyle bir araya getiren ve herkesin kendinden bir şeyler bulduğu usta oyuncu hayata veda ederek yeri doldurulması imkansız bir boşluk bıraktı. Bundan tam 22 yıl önce de yine usta bir isim olan Kemal Sunal hayata veda etmiş ve ardında doldurulmayan ve doldurulamayacak bir boşluk bırakmıştı. Türk Sinemasında yer alan ve birbirinden ünlü ve efsane filmlere imza atan iki usta isim de halkın en çok sevdiği isimlerdendi. Cüneyt Arkın’da olduğu gibi 22 yıl önce de Kemal Sunal’ı binlerce seveni uğurlamıştı. Aradan geçen 22 yıl içinde hiçbir zaman unutulmayan ve her an hatırlanan ve hatta öldüğüne dahi inanılmayan Kemal Sunal vefatının 22. Yılında mezarı başında anıldı.

Oğlu ve Yakınları Mezarı Başında Andı

Türk Sinemasının en ünlü isimlerinden biri olan ve bu listenin ilk üçünde yer alan usta oyuncu Kemal Sunal bundan 22 yıl önce bir kalp kreizi sonrası hayata veda etmişti. Usta oyuncu aradan geçen yıllar içinde hiçbir zaman unutulmadı ve her an hatırlandı. Ölümünün 22. Yılında da mezarı başında anılşan Kemal Sunal’ın yakınları usta ismin kabrinin başında toplandı. Oğlu Ali Sunal sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak babasına olan özlemini dile getirdi. Ali Sunal paylaşımında “bugün yanımızdan gitmenin 22. Yılı. Tarifsiz bir özlem içindeyim babam. İyi ki bu dünyadan geçmişsin, bize eserlerini bırakmışsın. Şimdi torunların, seni o izlemeye doyamadığımız eserlerinden tanıyacak. Seni çok seviyorum, yattığın yer incinmesin benim melek babam” ifadelerini kullandı. Yine usta ismin eşi Gül Sunal’da bir paylaşım yaptı ve “Kemal’ciğim 1 sene daha geçti. Biz yine hiç ayrılmadık. Bugün ilk defa sana gelemiyorum ama hep yanımdasın bunu biliyorsun değil mi? Çok özlüyorum çok” ifadelerini kullandı.

Nasıl Ölmüştü?

Usta oyuncu Kemal Sunal bundan tam 22 yıl önce 3 Temmuz 2000 yılında Trabzon’da çekimleri süren Balalayka adlı filmin çekimlerine katılmak için Trabzon’a gitmek için uçağa bindiğinde kalp krizi geçirerek hayata veda etmişti. Usta oyuncu o tarihe kadar hiçbir zaman uçağa binmemişti ve uçak fobisi bulunuyordu. Usta ismin cenazesine binlerce seveni katılmıştı.

04-07-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar