Alkollü araba kullanan Ahmet Kural'a dava açıldı! 1 buçuk yıl hapis mi yatacak?

Alkollü araba kullanan Ahmet Kural'a dava açıldı! 1 buçuk yıl hapis mi yatacak?
Şubat ayında Üsküdar'da zincirleme trafik kazasına sebep olan oyuncu Ahmet Kural'ın dava süreci devam ediyor. Kazayı kasti olarak yaptığı öne sürülen Kural'a hapis istemi!

Ünlü oyuncu Ahmet Kural 19 Şubat 2020 tarihinde Üsküdar'da arabasıyla seyir halindeyken zincirleme trafik kazasına yol açmış iki araca çarpıp bir kişinin yaralanmasına sebep olmuştu. Alkollü olduğu tespit edilen oyuncunun önce Berkay Y.'nin içinde bulunduğu araca çarptığı sonra ise Nursen K.'nin arabasına çarparak sürücünün yaralanmasına yol açtığı belirtilmişti. Kazada yaralanan Nursen K.'nin şikayetçi olmasıyla oyuncu Ahmet Kural'a "bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan dava açıldı. 

AHMET KURAL KAZADA KASTI OLMADIĞINI SAVUNDU

Kazada 1.85 promil alkollü olduğu tespit edilen Ahmet Kural ifadesinde bu durumu kabul etmeyerek az alkol aldığını ve kazada herhangi bir kastı olmadığını öne sürdü. İddianemede ise 1.00 promilden fazla alkol miktarı güvenli sürüş yeteneğini ortadan kaldıracağından, bilinçli taksir hükümlerinin uygulanması gerektiği" fikri savunuldu. 

1 YIL 6 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede "bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan 4 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi. İstanbul Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma için gün verdi. Ünlü oyuncu Ahmet Kural'ın yargılanma süreci başlayacak.

AHMET KURAL KİMDİR?

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde Kütahya'da dünyaya gelmiştir. Lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Kural Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almış ilk başrolünü ise Gazi adlı dizide oynamıştır. 2010 yılında yakın arkadaşı Murat Cemcir ile Çalgı Çengi isimli sinema filminde rol almıştır. 2012 yılında ise İşler Güçler isimli komedi dizisiyle Star TV ekranlarında yer almıştır. Kendini komedi dalında kanıtlamaya başlayan Ahmet Kural Düğün Dernek,Düğün Dernek 2: Sünnet ve Kardeş Payı gibi önemli projelerde yer almıştır. 

27-10-2020
Yazar Hakkında
Gaye Develi

Gaye Develi

Gaye Develi, 28 Eylül 1999 yılında 17 Ağustos depreminin yıkıcı etkisinden dolayı Gölcük yerine Zonguldak’ta doğmuştur. Daha sonra annes .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler