beIN Sports Türkiye’den Çekiliyor mu?

beIN Sports Türkiye’den Çekiliyor mu?
Türkiye süper liginin yayıncı kuruluşu beIN Sports Türkiye'den çıkıyor mu? Digitürk bu iddialar karşısında ne cevap verdi? Süper ligin yayıncı kuruluşu kim olacak? İşte ayrıntılar!

Süper Lig maçlarının yayıncı kuruluşu olan beIN Sports’un Türkiye’den ayrılacağı ile çıkan söylentiler bir anda futbol gündeminin zirvesine oturdu. Çıkan haberler yayıncı kuruluş beIN Sorts’un Süper Lig maçlarını yayınlamayacağı ve Türkiye’den ayrılacağı şeklindeydi. Canlıtv olarak bu haberin gerçek olup olmadığını araştırdık.

Konya Spor Başkanı’ndan Açıklama!

Konya Spor Başkanı Hilmi Kulluk'un yaptığı açıklama sonrası beIN Sports’un Türkiye'den çekileceği ve yeniden yayın ihalesi açılacağı iddiaları ortaya çıkmıştı. Konuyla alakalı olarak Digüturk yaptığı açıklamayla iddialara açıklık getirdi. "Sosyal medyada dolaşan asılsız iddialara ilişkin kamuoyuna açıklamamızdır: Digiturk, TFF ile yaptığı yayın anlaşmasına binaen Türk futbolunun hali hazırdaki en büyük destekçisidir ve 20 yıldan bu yana iş ortaklığı yaptığı TFF’ye verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir. Yayın hakları anlaşmasından doğan her türlü yükümlülük ve ödemeler Digiturk tarafından gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan Digiturk uzunca bir süredir, söz konusu anlaşma kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF'den doğal ve makul taleplerde bulunmaktadır. Digiturk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile birlikte çalışmaya devam ederek; Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

İddia Nasıl Ortaya Çıkmıştı?

Konya Spor'da yeniden başkan seçilen Hilmi Kulluk, kulübünün olağanüstü genel kurul toplantısının ardından yaptığı açıklamada beIN Sports'un Türkiye'den çekilmek istediği söyledi. Kulluk'un yaptığı açıklama şöyle; Yeşil-beyazlı kulübün başkanı, "Şu an Türkiye’de en az borcu olan kulüplerden biri Konyaspor’dur, inanın. Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray’ın borcuna bakın yine bizim borcumuz çevrilebilir durumda. Bizim tek yürek olup sponsorla, reklamla gelirlerimizi artırmamız lazım. Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran’da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum. Ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonu'na verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirlerde gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlar da çıkmak istiyor. Bu diğer 18 kulüp içinde geçerli” diye konuştu.

İddialar Asılsız!

Süper Lig maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk, çatısı altında bulunduğu beIN Medya Kuruluşu'nun sport kanalı beIN Sports'un Türkiye'den çekilmek istediği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu açıkladı. Digiturk'ün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Digiturk Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir" denildi.

14-06-2019
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar