Birce Akalay’dan 'Bir Derdim Var' dizisine hüzünlü veda

Birce Akalay’dan 'Bir Derdim Var' dizisine hüzünlü veda
İzlenme oranlarında yayıncısının ve yapımcısının yüzünü güldürmeyen Kanal D'nin yeni sezon yapımlarından Bir Derdim Var dizisi için Birce Akalay duygusal bir mesajla veda etti.

Ünlü oyuncu Birce Akalay başrolünde yer aldığı Bir Derdim Var dizisinin final yapma kararı sonrası duygusal bir mesaj yayınladı. Reytinglerde istenilen rakamlara ulaşamayan Bir Derdim Var dizisi 6. Bölümde final yaparak ekranlara veda etme kararı alınca dizinin oyuncu kadrosu da üzüldü. Birce Akalay mesajı ile bir anlamda arkadaşlarının duygularına da tercüman oldu.

Birce Akalay’dan 'Bir Derdim Var' dizisine hüzünlü veda 

İlk olarak 9 Kasım 2023 tarihinde izleyicisi ile buluşan Kanal D’nin iddialı dizisi için final kararı çıktı. Yönetmen koltuğunda Burak Müjdeci’nin oturduğu Bir Derdim Var dizisinin senaryosunu Yekta Torun, Deniz Gürlek ve Duygu Ertekin’den oluşan bir ekip kaleme alıyor. 6. Bölümde ekranlara veda edecek dizi için başrol oyuncusu Birce Akalay   kendi sosyal medya hesabından "Dizimiz #birderdimvar yola çıktığımız ilk günden, ülkemizdeki hatırı sayılır travmalı çocuğun "YALNIZLIĞINA", ailelerinin ise mahsur kaldığı "KARANLIKLARA" el uzatabilmek heyecanıyla sarmıştı beni..." şeklinde bir mesaj ile izleyicilere veda etti. 

Keşke daha uzun soluklu olabilseydi

Birce Akalay veda mesajına 'Ulusal televizyonları ve sektörümüzü yönlendiren reyting sisteminde ne yazık ki karşılık bulamadı işimiz. Ancak kamuoyu her zaman değerlidir. Aldığımız tüm tepkiler, yorumlar ve alkışlarınız en büyük ödül ve motivasyon kaynağı oldu ve olacak son güne kadar şüpheniz olmasın. Bu anlamda, heyecanımızı ilk günden itibaren paylaşan ve bizi elinden geldiğince desteklemiş tüm dostlarıma ve sevenlerimize yürekten teşekkür ederim. Hayatımdaki en büyük iyi ki'lerimden biri oldu 'Bir Derdim Var'. Keşke daha uzun soluklu olabilseydi... Sevgiyle..." şeklinde devam ederken kaliteli işlerin reyting canavarına kurban edilmesine adeta isyan etti. 

Dizinin yapımı Ay Yapım’a ait

Büyük umutlarla yola çıkan dizinin oyuncu kadrosunda Birce Akalay’dan başka Mert Fırat, Engin Hepileri, Erdem Şenocak, Neslihan Arslan, İdil Sivritepe, Sami Aksu, Ata Artman, Eylül Ersöz, Esila Umut, Ezgi Gör, Ava Yaman, Efe Poylu, Yıldız Kültür gibi önemli isimler yer alıyor. Ay Yapım ve AyNA Yapım işbirliği ile çekilen dizinin çekimleri İstanbul’da devam ediyor. Bestesini Aytekin Ataş’ın yaptığı dizi özellikle ergenlik çağındaki gençlerin dertlerine ve sorunlarına eğilip çözüm yollarına odaklanmasını konu ediniyordu. Birce Akalay’ın hayat verdiği Dr. Nilüfer Toska gençlerle içtenlikle irtibat kurup onların sorunlarının üzerine giden bir sağlık çalışanı olarak takdi opluyordu.

05-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler