Bülent Ersoy: Asgari Ücret Alanlara Üzülüyorum!

Bülent Ersoy: Asgari Ücret Alanlara Üzülüyorum!
Ünlü isim Bülent Ersoy Nişantaşı’nda 40 bin liralık bir kürk aldı ve kürklerini bağışlayacağını duyurdu. Ünlü isim asgari ücretlilere üzüldüğünü de açıkladı!

Türkiye’nin belki de en çok bilinen sevilen isimlerinden biridir Bülent Ersoy. Yılların ses sanatçısı Bülent Ersoy’un yaptığı her hareket, söylediği her söz mutlaka gündemde yer alıyor ve magazin basını ya da sosyal medyada uzun süre konuşuluyor. Ünlü isim son olarak jüri üyeliğini yaptığı programdan sonra uzun bir süre ortalarda görünmemişti. Sevilen şarkıcı geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’nda muhabirlere yakalandı. Bodrum’da yeni aldığı villa için alışverişe çıkan ünlü isim ayrıca devamlı gittiği bir kürk dükkanına girdi. Dükkanda alışveriş yaparken magazin muhabirlerinin kapıda kendisini beklediğini öğrenince onlar benim çocuklarım. Kapıda beklemesinler. Alın içeri gelsinler” ifadeleriyle muhabirleri içeri aldırdı. Burada muhabirlerle sohbet eden ünlü isim çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin detayları!

Asgari Ücretlilere Üzülüyorum!

Kürk satın alacağı dükkanda magazin muhabirleriyle sohbet eden ünlü isim Bülent Ersoy soruları cevaplandırdı. Muhabirlerin pandemi sürecinde bazı sanatçıların zor durumda kaldıklarını belirtmesi üzerine ünlü isim “hazıra dağ dayanmaz diye bir tabir vardır ama yaptıkları yatırımın durumuna bağlı. Dayanma gücü zor. Sadece sanatçılar için değil, insanlar içinde zor. Asgari ücretlilere üzülüyorum. Bir dengesizlik oluyor tabi ki. Belirli bir kazancı olan insan asgari ücretle çalışan insanla bir olmayabilir ama bu kadar uçurum… Tabi bunu ancak çeken bilir” ifadelerini kullandı. Ünlü isim muhabirlerle sohbetine devam ederken yaptıkları yardımlarla ilgili olarak da “Ne olacak? Zaten hepsi onlara kalacak. Geçen gün dedim Şaziye’ye. Ben kürklerimin hepsini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne vereceğim. Bir gece düzenleyeceğim. Ben de oraya gideceğim ve açık artırma ile satsınlar. Epeyce bir yüklü miktar almış olabilir” ifadelerini kullandı. Bu arada ünlü ismin provasını muhabirlerin önünde yaptığı beyaz triko üzerine yapılmış kar tilkisi kürkünün değerinin 40 bin lira olduğu öğrenildi.

Bodrum’da Villa Satın Aldı!

Muhabirlerle sohbetine devam eden Bülent Ersoy son zamanlarda yüklü miktarda alışveriş yaptığına dair bir soruya “ben para söylemem çocuklar. Şimdi kafam çok yoğun. Bodrum’u ve aldığım ilk villayı düşünüyorum. İşim çok. İki ay bodrum’da kalacağım, villaları yaptıracağım. Gözümle görmem lazım. Adamlar inşallah benden bıkıp kaçmazlar. İçini de kendim dizayn edeceğim. Her şeyi kendi gözlerimle görmeliyim. O yüzden iki ay kalacağım. Yerinde teftiş edeceğim çünkü mimar kendine göre yapar, ben beğenmem. Bir kez daha kırılıp dökülme olmasın ama matematiksel olarak onlar bana çizimleri gösterecekler. İşinin ehli adamlar elbette onlar daha iyisini bilirler. Bana getirip çizimlerde gösterdikleri planlar benim onayladığım gibi mi değil mi o önemli benim için” ifadelerini kullandı.

28-11-2020
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar