Cem Yılmaz ikinci turda kimi destekleyecek?

Cem Yılmaz ikinci turda kimi destekleyecek?
Cem Yılmaz;Gençler en önemli vatandaşlık görevinizi yerine getirin oy kullanın. Sandık başında görevli ter döken arkadaşlarımıza da ayrıca kolaylıklar diliyor bin teşekkür ediyorum

Cem Yılmaz cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda kimi destekleyeceğini açıkladı mı? Ünlü oyuncu, komedyen ve yönetmen Cem Yılmaz ilk turda hangi adayı destekledi? Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklaması üzerine nasıl bir paylaşımda bulundu? Sosyal medya paylaşımında özellikle gençlere ne tavsiye etti?  Cem Yılmaz ile ilgili merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızın içeriğinde. İşte detaylar ....

Cem Yılmaz ikinci turda kimi destekleyecek?

Takipçileri ve sinema severler tarafından apolitik olmakla suçlanan Cem Yılmaz bu sefer önyargıları kırıyor ve siyasi paylaşımlar yapmayı ihmal etmiyor. İlk turda gerekli çoğunluk elde edilemeyince ikinci tura kalan 28 Mayıs seçimleri öncesi yine açıkça kime oy vereceğini belli eden paylaşım yapmaktan geri kalmadı. Ünlü komedyen twitter üzerinden  yaptığı paylaşımda "Sürpriz! İkinci turda oyum Kemal başkana. Siyasetten hoşlanmamak ile vatandaşlık görevi sorumluluğu aynı şey değil. Gençler en önemli vatandaşlık görevinizi lütfen yerine getirin oy kullanın. Sandık başında görevli ter döken tüm fedakar arkadaşlarımıza da ayrıca kolaylıklar diliyor bin teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanarak vatandaşlarımızın oy kullanması gerekliliğinin altını bir daha çizmiş oldu.

Siyasetle ilgilenmemenin büyük bir erdem olduğu anlaşılacak

Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’ın ilk turda %5’in üzerinde oy alması sonucu her iki ittifak ile görüşüp en sonunda Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklaması üzerine de  sosyal medya hesabı üzerinden "Gün gelecek siyasetle ilgilenmemenin büyük bir erdem olduğu anlaşılacak ama yine 3 kişi 5 kişi tarafından İyi akşamlar" şeklinde bir paylaşım ile duygularını takipçilerine ifade etti.

Ben Kemal başkan diyorum…Başarılar dilerim Kemal Başkan

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimleri öncesinde de yine Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını paylaşan Cem Yılmaz, " 'Abi oyunu kime vereceksin biz de ona atalım' diyorsanız ,Ben Kemal başkan diyorum…Başarılar dilerim Kemal Başkan" diyerek Millet ittifakı Cumhurbaşkanı Adayını destekleyeceğini deklare etmişti. Yine ilk tutda da oy kullanmanın önemine değinerek özellikle gençlere seslenmiş ve sosyal medya paylaşımında Kılıçdaroğlu'nu da etiketliyen ünlü komedyen Cem Yılmaz, "Sevgili gençler lütfen oy vermeyi unutmayın, ihmal etmeyin" diyerek özellikle gençleri oy kullanmaya teşvik etmişti.

23-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar
Etiketler