‘Cennet’in Çocukları’ Dizisi Uyarlama Mı? Konusu Ne? Hangi Kanalda Yayınlanacak?

‘Cennet’in Çocukları’ Dizisi Uyarlama Mı? Konusu Ne? Hangi Kanalda Yayınlanacak?
Gold Film tarafından yeni sezon için çekilecek ‘Cennetin Çocukları’ dizisi uyarlama mı? Konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var? Hangi kanalda yayınlanacak? İşte detaylar

Yeni sezon için kanallar biten dizilerinin yerine yeni diziler hazırlıyor. TRT iki sezon süren ‘Masumlar Apartmanı’nın ardından yine etkili ve gerçek bir aile hikâyesini ekrana taşıyacak. Masumlar Apartmanı’nı OGM Pictures’in yapımını üstlendiği, psikolojik dram türündeki dizide Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar, Farah Zeynep Abdullah, Metin Coşkun ve Aslıhan Gürbüz’ün başrollerini paylaştığı dizide, temizlik takıntısı olan, hastalık korkusu yaşayan obsesif bozukluğu ve masplaining tutum ve davranış farklılıkları gözüken 3 kız bir erkek kardeşin yaşam hikayelerini, aşklarını insanlarla olan ilişkilerini konu alıyordu. Çok sevilen hikayesi ile ekranlara gelen dizi geçtiğimiz sezon 24 Mayıs 2022 tarihinde 71. Bölüm ile final yaptı. TRT1’in sevilen dizisi Masumlar Apartmanı’nın final yapması ile kanal yeni bir dizi için kolları sıvadı. Masumlar Apartmanı dizisinin yerini almak üzere ‘Cennet’in Çocukları’ adlı yeni yayın dönemine hazırlanıyor. Faruk Turgut’un patronu olduğu ülkemizin önde gelen yapım şirketlerinden Gold Film çekecek. ‘Cennet’in Çocukları’ adlı dizinin senaryosunu Ayla Hacıoğulları ve Vilmer Özçınar kaleme alıyor. Cennet’in Çocukları dizisi uyarlama mı? merak ediliyor. Cennet’in Çocukları dizisinin konusu ne? Dizi hangi kanalda yayınlanacak? İşte yeni dizi ile ilgili detaylar… 

 

Cennet’in Çocukları Dizisi Uyarlama Mı?

Yeni sezonda izleyici ile buluşacak dizinin hazırlıkları sürüyor. Cennet’in Çocukları adlı proje Atike Hınçlıer’in ‘Yürek Çıkmazı’ romanından uyarlama gerçek bir hikayenin anlatılacağı bir dizi olacak.

Cennet’in Çocukları Dizisi Konusu Ne?

Cennet’in Çocukları dizisinin konusunda, kişilik bozukluğu, alkolizm, şiddet ve pişmanlığın uçuruma sürüklediği bir adam, tırnaklarıyla yaşama tutunmaya çalışan güçlü bir kadın ve çocuklarının gerçek hikayesi anlatılacak.

Gerçek hikayenin kitaba aktarıldığı Atike Hınçlıer’in ‘Yürek Çıkmazı’ adlı kitabında konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; ‘’sadece yaşama sebebi olan çocuklarını düşünen bir anneydim. Bu işte bir yanlışlık vardı ama neydi? Bana yaşama hakkı veren Allah’ım, niçin böyle çileli bir hayatı bana reva gördün? Yaşamak buysa yaşayan bir ölüden farksızdım.

Ben Allah’ın bize yardım edeceğine inanmıyordum. Yardım etmeye niye ihtiyaç duyuyordu ki? Bizi babasız yaratsaydı olmaz mıydı? Ya da zengin ve mutlu olsaydık?

Çocuk bile olamadan yetişkinliğe geçmiştim. Zaten ne oyuncağım olmuştu, ne de oyun oynadığım bir günüm. Şimdi ise kendimi işçi çocuk olarak bulmuştum. Çocuksam nasıl işçi olabilirdim ya da işçiysem nasıl çocuk?’’ sözleri ile konu özetlenmiş.

 

Cennet’in Çocukları Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Konusu ile izleyiciyi sarsacak olan projenin şu günlerde yoğun bir şekilde oyuncu seçimleri yapılıyor. ‘Cennet’in Çocukları’ dizisi önümüzdeki sezon için Ekim ayında TRT1 ekranlarında yayınlanacak.

09-08-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar