Diriliş Osman hangi kanalda yayınlanacak?

Diriliş Osman hangi kanalda yayınlanacak?
TRT1 ekranlarında 5 sezondur süregelen Diriliş Ertuğrul dizisinin devam serisi Diriliş Osman hangi kanalda yayınlanacak? Dizinin yaratıcısı Mehmet Bozdağ açıkladı!

2014 yılında TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayan ve 5 sezondur soluksuz izlenen Diriliş Ertuğrul dizisi bilindiği üzere geçtiğimiz mayıs sonu sezon finali yaptı. Engin Altan Düzyatan'ın hayat verdiği Ertuğrul Gazi karakterinin ölmesi üzerine dizinin devam serisi Diriliş Osman seyirci karşısına çıkacak. Burak Özçivit'in Osman Gazi'yi canlandıracağı dizinin hangi kanalda yayınlanacağı merak konusu oldu. Dizinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen Mehmet Bozdağ sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Heyecanla beklenen dizi Diriliş Osman hangi kanalda yayınlanacak?

''YENİ KANALIMIZ ATV''

Diriliş Ertuğrul'un yaratıcısı Mehmet Bozdağ Twitter hesabından yayınladığı yazı ile Diriliş Osman'ın kanalını açıkladı. Bozdağ; "Diriliş serimiz 'Diriliş Osman' olarak bu sezon ATV'de izleyicisiyle buluşacak. Yeni sezonumuzun ve yeni kanalımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.'' ifadelerini kullanarak devam serisinin yeni adresini açıkladı. 

Başarılı oyuncu Burak Özçivit'in anakarakter Osman Gazi'yi canlandıracağı dizi Diriliş Osman yeni sezonda ATV ekranlarında seyirci karşısına çıkacak. Peki Diriliş Osman'ın başrol oyuncusu Burak Özçivit kimdir?

BURAK ÖZÇİVİT KİMDİR?

Burak Özçivit 24 Aralık 1984 yılında İstanbul'da doğmuştur. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümünde tamamlamıştır. 2003 yılında Best Model of Turkey'de gelecek vadeden seçilmiştir. Bu yarışma vesilesiyle Uğurkan Erez ile tanışan ve modellik yapmaya başlayan Özçivit 2005 yılında ise Best Model of Turkey seçilmiştir. Bu birincilikten sonra Best Model of The World'e katılmış ve ikinci olmuştur. Sonraları mankenliği bırakıp oyunculuğa adım atmıştır. 2006 yılında Eksi 18 dizisinde genç bir komiseri canlandırarak ilk deneyimini yaşamıştır. Daha sonra Zoraki Koca, Baba Ocağı, İhanet ve Küçük Sırlar gibi dizilerde oynayan Özçivit sevilen dizi Muhteşem Yüzyıl'da Malkoçoğlu karakterine hayat vermiştir. Reşat Nuri Güntekin'in kitabından esinlenilerek çekilen Çalıkuşu dizisinde Fahriye Evcen ile başrolü paylaşmış ve dizi aşkı gerçek olmuştur. Haziran 2017'de evlenen çiftin geçtiğimiz aylarda Karan adına bir erkek çocukları doğmuştur. Özçivit son olarak Kara Sevda dizisinde Neslihan Atagül ile başrolü paylaşmıştır. Eşi Fahriye Evcen ile çektiği Aşk Sana Benzer filminin yanı sıra yakın dostu Murat Boz ile Kardeşim Benim film serilerinde de beyazperdede boy göstermiştir. 

09-07-2019
Yazar Hakkında
Gaye Develi

Gaye Develi

Gaye Develi, 28 Eylül 1999 yılında 17 Ağustos depreminin yıkıcı etkisinden dolayı Gölcük yerine Zonguldak’ta doğmuştur. Daha sonra annes .. devamı.. mail
Yorumlar