Doğu Demirkol Star TV’de Yeni Programa Başlıyor!

Doğu Demirkol Star TV’de Yeni Programa Başlıyor!
Ünlü komedyen Doğu Demirkol farklı bir projeyle ekranlara geri dönüyor. Ünlü konuklar ağırlayacağı yeni talk show programı ile Star TV ekranlarında başlıyor. İşte detaylar…

Tam adıyla Aydın Doğu Demirkol, 1988 Ankara doğumludur. Avukat bir anne ve doktor bir babanın oğlu olan Doğu Demirkol, aslında Bilgisayar Mühendisliği okumuş, ancak kendi mesleğini yapmamış, sosyal medyada güldürü videoları ile yer almayı tercih etmiştir. Küçük yaştan beri komedyen olmak isteyen Doğu Demirkol, 2012 yılında Acun Ilıcalı’nın yarışması Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmıştı. Ancak yarışmayı geçememiş, sonrasında ‘Old City Comedy Club’ adlı mekânda stand-up gösterisi yapmaya başlamıştı. Bir gün gösteri yaptığı mekanda komedyen Murat Gençoğlu onu izleyip kendisinin de dahil olduğu BKM Mutfak’a davet etmiş, Beşiktaş Kültür Merkezi’nde 2015 yılında ‘Açık Mikrofon’ başlığıyla gösteriler yapmıştı. ‘Açık Mikrofon’ mezunları ünvanıyla Yavuz Günal, Tuna Kalınsaz, Murat Gençoğlu ve Yusuf Altıntaş ile birlikte 2016 yılında  ‘Eski Açık’ başlığıyla stand-up gösterileri gerçekleştirdi. Daha sonra Güldür Güldür televizyon programına konuk olarak katılıp kısa bir stand-up gösterisi sunması ile ekranlarda tanınmaya başladı. Daha sonra BKM, Das Das Sahne ve Torium Sahne ile Ankara’da Yılmaz Güney Sahnesi gibi sahnelerde tek kişilik stand-up gösterileri gerçekleştirdi. Ünlü komedyen tek kişilik gösterilerinin yanı sıra şimdide ekranlarda izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte Doğu Demirkol’un Star TV’de yayınlanacak yeni programının detayları…

 

Doğu Demirkol’dan Talk Show Programı

Ünlü oyuncu ve stand-up’çı Doğu Demirkol, ekranlara sürpriz bir projeyle dönüyor. Star TV’de talk show programına başlıyor.

Tek kişilik stand-up gösterilerini kapalı gişe oynayan Demirkol, ekranlarda ilk kez kendi programında ünlü konuklarını ağırlayacak. 2012 yılından bu yana komedi sektöründe boy gösteren Doğu Demikol, daha öncede birçok dizi, reklam ve yarışma formatlarıyla ekranda oldu. Yapımcılığını BBO Yapım üstlendiği program, haftada bir gün ekrana gelecek. Sevilen komedyen, ilk kez ekranlarda talk show yapıp, ünlü konuklarını ağırlayacak.

GAİN dijital platformunda yılbaşı özel gösterileri ile yayına çıkan Demirol, geçtiğimiz sezonda da tek kişilik Stand up gösterisinde kendi yaşamından ve bu topraklarda güldürü niteliği taşıyan her olaydan beslenen Doğu Demirkol, Son dönemin yükselen stand-up’çılarından, hem ödüllü oyuncu, hem komedyen 10 parmağında 10 marifet iddialı ve mütevazı duruşu arasındaki mizahi çizgide izleyicisinin karşısına çıkmıştı.

Ali Atay’ın 2018 yılında yönettiği ‘Ölümlü Dünya’ filmiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştı. Oyunculuğu ile de adından söz ettiren Doğu Demirkol, başrolünde yer aldığı ‘Ahlat Ağacı’ filmi ile Cannes Film Festivali’nde Türkiye’nin Oscar adayı olmuştu. Garanti Emeklilik için 2019 yılında 25 bölümden oluşan Parayı Tutamayan Adam başlıklı mockumentary tarzındaki reklam filmlerinde oynamıştı. 2020 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Tutunamayanlar dizisinde ‘Tarık Şakrak’ karakterini canlandırdı. BluTV’de 2021 yılında Doğu adlı dizide Doğu Demirkol (kendini) canlandırdı. Geçtiğimiz sezon Fox TV’de Maske Kimsin Sen? Programında 4 jüriden biri oldu.

 

Doğu Demirkol Talk Show Programı Nerede, Ne Zaman Başlayacak?

Genç kuşağın severek takip ettiği başarılı komedyen, oyuncu Doğu Demirkol, yeni sezonda sürpriz bir talk show projesiyle Star ekranlarında olacak.

 

30-06-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar