Cüneyt Arkın Son Yolculuğuna Uğurlandı

Cüneyt Arkın Son Yolculuğuna Uğurlandı
85 yaşında hayata veda eden usta oyuncu Cüneyt Arkın bugün Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verildi.

Geçtiğimiz gün 85 yaşında kalp yetmezliği sebebiyle hayata veda eden Türk Sinemasının duayen oyuncularından Cüneyt Arkın bugün son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü oyuncunun cenaze töreni İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenle başladı. Törene katılan ünlüler usta isimle ilgili anılarını ya da duygularını paylaşırken buradaki en dikkat çekici konuşmayı usta oyuncunun oğlu Murat Arkın yaptı. Babasının tabutuna sarılarak gözyaşlarını tutamayan Murat Arkın’ın konuşması uzun süre alkışlandı. Ünlü ismin cenazesi daha sonra Atatürk Kültür Merkezi’nden alınarak Teşvikiye camiine götürüldü ve burada kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Zincirlikuyu mezarlığına götürüldü.

Ağlamayın Be!

Evinde yataktan düşerek kalbi duran ve tüm çabalara rağmen bir daha hayata döndürülemeyen Cüneyt Arkın için Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın uzun süre alkışlandı. Murat Arkın konuşmasında “benim için konuşmak çok güç, sözcükler boğazımda düğümleniyor. Baktığım her yerde o var. Biz her şeyi ondan öğrendik. Bana, ‘oğlum bela üzerine gelirse kaç, bu senin korkak olduğunu göstermez. Baktın bela üzerine geliyor at bir adım geri. Baktın hala geliyor at bir adım daha geri. Adım atacak yer kalmadığı zaman da beladan daha bela ol’. Gelen mesajlar ve söylenenlerden bir kez daha gurur duydum. Dini, dili, ırkı, mezhebi, rengi politik görüşü ne olursa olsun tüm insanlarımızı üzerinde birleştirici bir unsur olmuş Cüneyt Arkın. Böyle bir değerimiz olduğu için ne mutlu bize. Onun filmleriyle bir açılış yaptık, onun repliğiyle sözlerimi bitirmek istiyorum. Bugün çok ağlayan insan gördüm. Zaman zaman bizim gibi hıçkırarak ağlayan zaman zaman da yüreğinden ağlayan. Ağlamayın be böyle adamlara ağıt değil destan yaraşır” ifadelerini kulandı.

Zincirlikuyu Mezarlığına Defnedildi

Usta oyuncunun cenazesi daha sonra Atatürk Kültür Merkezindeki törenin ardından Teşvikiye camiine getirildi ve burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığına götürüldü. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde birçok ünlü isim ve Cüneyt Arkın’ın yakınları ve sevenleri yer aldı. Cüneyt Arkın’ın Türk Bayrağına sarılı tabutu uzun süre omuzlarda taşındı.

30-06-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar