Evim Şahane Programıyla Ünlenen İç Mimar Selim Yuhay Evlendi!

Evim Şahane Programıyla Ünlenen İç Mimar Selim Yuhay Evlendi!
Selim Yuhay’dan güzel haber…Televizyon ekranlarında ev dekorasyonu programı Evim Şahane ile tanınan Selim Yuhay, bir süredir birlikte olduğu Burcu Öztektaş İle evlendi.

2012 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ‘Evim Şahane’ progamının mimarı Selim Yuhay, ilk eşi olan Evlin Avidor ile 10 yıl evli kalmış, 2015 yılında eski eşinden aldatılma sebebi ile ayrılmıştı. Daha sonra hayatına giren Burcu hanımla bir süredir birliktelik yaşayan Selim Yuhay’dan güzel haber geldi. Selim Yuhay sevgilisi Burcu hanımla nikah masasına oturdu. Evliliklerini Selim Yuhay kendi sosyal hesabından duyurdu. Selim yuhay kimdir? Eski Eşi Evlin Avidor ve yeni eşi olan Burcu hanım kimdir? merak ediliyor. İlk eşi olan Evlin Avidor’dan neden ayrıldı? Çocukları var mı? tüm merak edilen soruların cevapları haberimizde…

 

 Selim Yuhay Burcu Öztektaş İle Evlendi!

Uzun yıllardır mesleği ile ilgili ekranlarda program yapan Yuhay, programa başvuru yapan ailelerin evlerini yeniledi. Gittiği birçok evi baştan yarattı, aileleri mutluluk gözyaşları içinde ekranlara taşıyan Selim Yuhay bugün sevenlerine mutlu bir haber daha verdi.

 

Bir süredir sevgili olan Burcu hanımla nikah masasına oturan Selim Yuhay, sosyal medya hesabından evliliklerini: ‘’Ve biz evlendik... Daha doğrusu nikah kıydık. Herkese kalbindeki güzellikleri yaşamasını diliyorum. Önemli olan ne yaşadığınız değil, kimle yaşadığınız... Bunu unutmayın...’’ sözleri ile duyurdu.

 

Ünlü mimar Selim Yuhay’ın eşi, Burcu Yuhay’da mutluluğunu; ‘’Çok şaşkınım. Her şey çok güzel. Allah herkese mutluluklar nasip etsin’’ sözleriyle ifade etti.

 

Bir süredir birlikte olan çift, sade bir nikah töreniyle dünya evine girdi. Çiçeği burnunda çift mutlu anlarına dair fotoğraflarını da sosyal medya hesaplarından sevenleriyle paylaştı.

Burcu Öztektaş Yuhay Kimdir?

Burcu Öztektaş’ın yaşı ve mesleği ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Burcu Öztektaş, Evim Şahane programının sunucusu ve Mimarı Selim Yuhay ile evlenmiş, Yuhay soyadını almıştır. Selim Yuhay’ın 2. Eşidir.

 

Yuhay’ın çiçeği burnundaki eşi Burcu Yuhay İnstagram hesabını @burcuutanemm oldukça etkin kullanıyor. 4 bin 300 takipçisi bulunuyor.

 

 
Selim Yuhay’ın Eski Eşi Evlin Avidor Kimdir?

Evlin Avidor, balerindir ve 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Liseyi, Özel Alman Lisesinde bitirmiştir. Evlin Avidor, bale ve jimnastik ile uğraşıyor ve bu alanda eğitmenlik yapıyor.

2005 yılında Selim Yuhay ile evlenen ve 10 yıllık süre boyunca 3 çocukları dünyaya geldi. çift, 2015 yılında anlaşmalı boşanmıştır.

 

Selim Yuhay İlk Eşinden Neden Ayrıldı?

2015 yılında anlaşmalı boşanma davası ile boşanan çift, o anlaşma ile, Selim Yuhay İstanbul Sarıyer’de kendi tasarımı olan evini, eşi ve çocuklarına bırakmıştı. Boşanmanın ardından 2 yıl sonra kişisel eşyalarının arasında Selim Yuhay’ın bulduğu not defterinde Evlin Avidor’un kendisini C.G. adlı kişi ile aldattığını öğrendi.

 

Uzun zamandır ilişkileri olan Evlin Avidor ile C.G.’nin ilişkilerine dair defterde, 13 Haziran 2013 tarihine ait kendi el yazısıyla C.G.’nin evlilik teklifine cevaben ‘’Kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum’’ diye yazmıştı. Eski eşinin aldattığı C.G.’de aslında evli olduğu ortaya çıkmış, yalnız Selim Yuhay- Evlin Avidor çiftinden önce C.G’nin de kendi eşinden boşandığı öğrenildi.

 

Selim Yuhay’da, hileli davranışla kendisini boşanmaya razı ettiğiini ve protokol imzalamaya ikna ettiğini anlayıp  İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Evlin Avidor ve sevgilisi C.G.’ye ayrı ayır 10’ar bin liralık manevi tazminat davası açtı. Yaşanan bu olayların ardından Selim Yuhay, yaşadığı ruhsal bunalım nedeniyle sevdiği işi ‘Evim Şahane’ programını hazırlayıp sunmaya ara vermek zorunda kalmıştı.

 

Evlin Avidor’un ayrıca hakkında marketten et çaldığı gerekçesiyle dava açılmıştı. Marketin jet ödeme noktasından 25 parça ürünle çıktığı market sahibi tarafından kameralar ile tepit edilmiş, göz altına alınmıştır. Fakat yıllardır aynı marketten alışveriş yaptığını ve yanlışlıkla ödemeden çıktığını söyleyip kendini savunan Evlin Avidor, çıkarılan mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır. Daha sonra ise mahkeme yeni bir karar ile 10 ay hapis cezasına karar vermiştir.

 

 Selim Yuhay Kimdir?

Selim Yuhay, 23 Mayıs 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve liseyi tamamladıktan sonra, 1994 yılında Yıldız Teknik Ünivesitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra 4 ortaklı mimarlık ofisini açtı. 2 yılın ardından ünlü mimar Yuhay, kendi firmasını açtı.  

 

Selim Yuhay, 49 yaşındadır. İlk eşi Evlin Avidor ile 2005 yılında evlendi, 10 yıl sonra bazı sebepler nedeniyle ayrıldı. Evlin Avidor ile evliliğinden 3 tane de çocuğu bulunmakta.

 

Selim Yuhay, 2012 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan, ekibiyle beraber yer alan programı ‘Evim Şahane’nin sunuculuğunu yaparak ünlendi.

 

Ünlü mimar, birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer aldı. Aynı zamanda hobi olarak başladığı resim yapma yeteneğini  de profesyonelliğe taşıyarak bireysel sergilerini açtı. TV8 ekranlarında 2016 yılında yayınlanan ‘Güle Güle Oturun’ programıyla ekranlara geri döndü. Daha sonrada, Kanal D ekranında yayınlanan ‘Selim Yuhay ile Yollardaki İkinci Evim’ programını sunmaya başladı ve program 23. bölümü ile yayından kaldırıldı.

19-04-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar