Ezgi Mola 6 yıldır Tehdit Ediliyormuş! Taciz ve Tehditten Şikayetçi Oldu

Ezgi Mola 6 yıldır Tehdit Ediliyormuş! Taciz ve Tehditten  Şikayetçi Oldu
TRT1’de yayınlanan ‘Masumlar Apartmanı’ dizisinde yer alan Ezgi Mola, aynı reklamda rol aldığı Kemal K.’dan kendisini 6 yıldır taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi ‘Masumlar Apartmanı’nda canlandırdığı ‘Safiye’ rolü ile yer alan Ezgi Mola, bir süredir zor günler geçiriyor. Yıllar önce bir reklam filminde birlikte rol aldıkları Kemal Kahraman’dan kendisini 6 yıldır taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla şikâyetçi oldu. Bu üzücü olayın ardından Kemal Kahraman kimdir, hangi reklamda oynadı soruları meral edildi. Peki, Ezgi Mola’yı tehdit eden ‘Seni geberteceğim’ diyen Kemal Kahraman kimdir, birlikte hangi reklamda oynadılar? İşte haberle ilgili detaylar…

Ezgi Mola, Kemal Kahraman Olayı Nedir?

Ünlü oyuncu Ezgi Mola 2016 yılında bir diş macunu reklamında birlikte rol aldığı kendisini uzun süredir rahatsız eden Kemal Kahraman’ın kendisini taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla şikâyetçi oldu.

Ezgi Mola’nın iddiasına göre, 2016 yılında bir oyununa gelen Kemal Kahraman, kendisini tanıttı ve çiçek verdi. Kahraman o günden sonra Ezgi Mola’nın tüm oyunlarına gelmeye başladı. Bir gün oyuncunun yeniden karşısına çıkan Kahraman, ‘’Bir şey konuşmak istiyorum’’ dedi. Ezgi Mola ‘’Sizi tanımıyorum. Benden ne istiyorsunuz? Neden beni devamlı takip ediyorsunuz?’’ diyerek tersledi.


Ezgi Mola, Kemal Kahraman ile bir reklam filminin afişinde yer almıştı.

‘’Ölümle Tehdit Etti!’’

Kemal Kahraman Ezgi Mola otomobile bindiğinde üzerine doğru yürüyerek, ‘’Seni mahvedeceğim. Geberteceğim seni. Gününü göreceksin’’ diyerek kaportayı tekmeledi.

‘’Tek Başıma Sokağa Çıkamaz Hale Geldim’’

Bir reklam çekiminde doktor rolüyle kendisine eşlik eden kişinin ölüm tehditlerine maruz kaldığını söyleyen Mola, ‘’Korku ve endişe yaşıyorum’’ diyerek şikâyetçi oldu. 

Savcılık, “Tek başıma sokağa çıkamaz hale geldim” diyen Ezgi Mola’yı haklı bularak Kemal Kahraman’a iki ay uzaklaştırma kararı verdi.

Benzer Olayı Serenay Sarıkaya'da Yaşamıştı

Önceki günlerde ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, otomobiliyle Etiler’deki evine doğru giderken aracı kimliği belirsiz kişi tarafından tekmelenmişti.

Sarıkaya’nın şoförü durmak yerine direkt siteye giriş yapmıştı. Ünlü oyuncu, olayın ardından Etiler Karakolu’na gidip şikayette bulunmuştu. Saldırıda bulunan kişinin Serenay Sarıkaya’yı sürekli adım adım takip edip, taciz ettiği öğrenilmişti.

Saldırı sonrası açıklama yapan Sarıkaya, ‘’Çok uzun zamandır yakın çevreme ve bana tehdit oluşturacak hareketlerde bulunuyor. Ofise de saldırmıştı aynı kişi. Evime kadar gelip böyle ciddi şeyler yapacağını düşünmemiştim açıkçası. Şikayet ettik umarım daha ileri gitmeden hallolur’’ ifadelerini kullanmıştı.

Seranay Sarıkaya sosyal medya hesabından yaşadıklarını anlattı. Bu süreçte kendisini çok çaresiz hissettiğini söyleyen oyuncu, kadın takipçilerine KADES uygulamasını indirmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Kadın Meclisleri’nden Destek

Şiddete maruz bırakılan her iki oyuncuya da Kadın Meclisleri’nden destek geldi. Ezgi Mola ve Serenay Sarıkaya için yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:
‘’ Israrlı takip sistematik şiddettir. Cezalandırılmadığı takdirde failler şiddetin boyutunu artırıyor.

Yasaları uygulatacağız. Hiçbir kadın asla yalnız yürümeyecek.’’

26-01-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Üniversi .. devamı.. mail
Yorumlar