Fırat Çelik ‘Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyubi' dizisinde

Fırat Çelik ‘Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyubi' dizisinde
Pakistan – Türk ortak yapımı olan dizide yer alacak olan Fırat Çelik , Urfa Haçlı Kontu’nun merhametsiz ve gaddar olan oğlu Gregor’a hayat verecek.

Ünlü oyuncu Fırat Çelik, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Urfa Haçlı Kontu’nun oğlu Gregor karakterine hayat verecek. Acımasız ve zalim biri olan Gregor karakteri 5. Bölümden itibaren dizideki yerini alacak.

Fırat Çelik ‘Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyubi' dizisinde

Büyük Selçuklu:Alparslan dizisinin devamı niteliğindeki Kudüs Fatihi : Selahaddin Eyyubi dizisi gerek tarihi sahneleriyle gerekse güölü oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Pazartesi akşamı saat 20.00’de TRT ekranlarında izleyicisi ile bir araya gelen Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyubi dizisinin kadrosuna tecrübeli ve başarılı oyuncu Fırat Çelik dahil oluyor. Pakistan – Türk ortak yapımı olan dizide yer alacak olan Fırat Çelik Urfa Haçlı Kontu’nun oğlu Gregor’a hayat verecek. Son derece merhametsiz, acımasız ve korkunç bir savaşçı olan Gregor, geçtiği her yerde gözyaşı, kan, yıkım ve ölüm götüren bir karakter olarak ekranlarda yerini alacak.

Dizi Akli Film imzası taşıyor

Büyük bir prodüksiyon ile çekilen Akli Film ve Ansari Şah imzalı Kudüs Fatihi : Selahaddin Eyyubi Kocaeli’nin Gebze ilçesinde çekilmeye devam ediyor. Çekimler için özel mekanlar yapılan dev bütçeli dizi güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Etkileyici hikayesi, güçlü prodüksiyonu ve akıcı senaryosu ile ilk bölümden beri izleyiciyi ekran başına toplamayı başaran dizi nin başrolünde başarılı oyuncu Uğur Güneş, Kudüs Fatihi Büyük Eyyubi Sultanı Selahaddin Eyyubi’yi canlandırıyor. Selahaddin Eyyubi 12. Yüzyılda üç semavi din tarafından da kutsal kabul edilen Kudüs’ü işgalden kurtarır ve Haçlı ordularına karşı kahramanca mücadele verir. Selahaddin hem durdurulamaz denilen haçlıları durdurur hem de Müslümanları tekrar bir araya getirerek Mısır ve Suriye topraklarında Eyyubi Devleti’ni kurar. 

Seda Yıldız, Selahaddin’in babası rolünde

Dizide Mehmet Ali Nuroğlu ünlü müslüman hükümdar ve komutanı Nureddin Zengi’yi canlandırırken Selahaddin’in babası Eyyub İbni Şadi karakterine Seda Yıldız hayat veriyor. Selahaddin’in annesi ve Eyyub İbni Şadi’nin eşi Fatma Hatun rolünü ise Zeynep Kumral canlandırıyor. Selahaddin’in abisi Turan Şah’ı Ali Ersan Duru, kardeşi Şehin Şah’ı Burak Sarimolaamcası Şirkuh’u ise Sezgin Erdemir canlandırıyor.  Sedat İnci’nin yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin yapımcıları Kaşif Ensari, Cüneyt Ali Şah, ve Esi Gülce.

06-12-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar