Hazal Kaya’dan Atatürk Dizisi Açıklaması

Hazal Kaya’dan Atatürk Dizisi Açıklaması
Disney Plus ile yaşanan tartışmanın son günlerdeki başrolü olan ünlü oyuncu Hazal Kaya sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak fikirlerini belirtti.

Disney Plus için 03 Medya tarafından çekilen ve bu sezon yayınlanması beklenilen Atatürk dizisi ile ilgili tartışma ve gelişmeler bir türlü bitmiyor. Disney Plus’ın tüm yerli içerikleri yayınlamama kararı alması üzerine başlayan tartışmalara zaman zaman ünlü isimlerde katıldı ve bu ünlü isimler dizinin yayınlanmaması sebebiyle Disney Plus’a yüklendi ve var olan aboneliklerini iptal etme ve Disney Plus’la çalışmama kararlarını duyurdular. Aynı zamanda pek çok abonenin de üyeliklerini iptal ettiği platformla ilgili son tartışmada ise ünlü oyuncu Hazal Kaya yer aldı. Ünlü oyuncu basın mensuplarının sorusu üzerine Atatürk dizisiyle ilgili açıklamalarda bulundu ve bu açıklamalar pek çok kişi ve sosyal hesap yöneticisi tarafından tartışmaya açıldı. Hazal Kaya’nın Disney Plus aleyhine bir şey söyleyemediğini dile getiren pek çok insan Hazal Kaya’yı suçladı. Bunun üzerine ünlü isim bir başka açıklama yaptı.

Çok İlgilenmiyorum

İnternet yayın platformu Disney Plus’la ilgili tartışmalar bir türlü bitmiyor. Son olarak ünlü oyuncu Hazal Kaya bu tartışmaların içinde yer aldı. Ünlü isim magazin muhabirlerinin sorusu üzerine Atatürk dizisiyle ilgili olarak fikirlerini paylaştı. Oyuncu soruya cevap olarak “Konuya yorum yapacak kadar bilgim yok, olsaydı söylerdim. Bilmiyorum. Proje çekilirken çok heyecanlanmıştık. Yakın arkadaşlarımız oynadı. Ben izlemek istiyorum. Nerede nasıl yayınlandığıyla çok ilgilenmiyorum” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine ünlü isim büyük bir eleştiriye maruz kaldı ve Disney Plus için olumsuz bir şey söyleyememekle itham edildi. Bunun üzerine Hazal Kaya sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve fikirlerini ve düşüncelerini bir kez daha dile getirdi.

Derdimi Yeterince Anlatamamışım

Hazal Kaya magazin muhabirlerinin Atatürk dizisiyle ilgili sorusuna verdiği cevap karşısında oldukça eleştirildi. Bunun üzerine ünlü isim ikinci bir açıklama yaptı. Hazal Kaya paylaşımında “pazartesi akşamı Melike Şahin konseri öncesi röportaj yapmak isteyen basın mensubu arkadaşlarımı kırmayıp kısaca sorularını yanıtlamaya çalıştım. Atatürk Filmine dair görüşlerimi de sordular. Ben de kendilerine konuya dair bir bilgim olmadığını ilettim. Konuya dair bilgim yok demedeki kastımın herkesçe anlaşıldığını düşünmüştüm ama görüyorum ki derdimi yeterince anlatamamışım. Siyasi ve faşizan bir sansürle bu yayının engellendiğine dair şüpheden, tevatürden ve hamasetten uzak bir şekilde verilerle ve belgelerle sabitlenmiş bir bilgim yok. Disney’in bütün dünyadaki yerel yapımlarını yayınlamama kararı aldığını biliyorum ve bu süreci de çok kötü yönetip set emekçileri başta olmak üzere birçok sektör bileşenini mağdur ettiğini düşünüyorum. Benim okuduklarım, dinlediklerimden çıkardığım bu filmin ve film üzerinde emek sahibi herkesin de bu süreçteki mağdurlardan olduğu. Bunun dışında bir bilgi sahibi olmadığım için fikir sahibiymişim gibi yapamam. Kariyerim boyunca hiçbir zaman şunu dersem şurdan ambargo yerim gibi kaygılarım olmadı zaten o ambargolardan da nasibimi yeterince aldım. Bu bağlamda Disney’in yanımda ya da karşımda olmasının benim için hiçbir önemi yok” ifadelerini kullandı.

10-08-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar