Hazal Kaya’dan uzaklaştırma kararı

Hazal Kaya’dan uzaklaştırma kararı
Ünlü oyuncu Hazal Kaya kendisini sosyal medya üzerinden rahatsız eden takipçisi hakkında mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı.

Zaman zaman magazin basını, internet haber siteleri ya da sosyal medyada ünlülerle ilgili değişik haberlere rastlanabiliyor. Bazı haberler ne yazık ki nu ünlü isimleri aşırı seven takipçileri ve hayranlarının aşırılıkları sebebiyle yaşanıyor. Kimi zaman sosyal medya üzerinden ünlüleri fazla rahatsız eden mesajlar yayınlanıyor. Bunların bir benzeri de bu günlerde yaşanıyor. Dizi ve film sektörünün ünlü oyuncularından biri olan ve şu sıralar Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı dizinin ikinci sezon çekimlerine devam eden güzel oyuncu Hazal Kaya sosyal medya hesaplarından kendisine ve ailesine yönelik hakaret, tehdit ve nefret ifadeleri kullanan bir takipçisinden şikayetçi oldu. İstanbul Beykoz 1. Aile mahkemesine başvuran ünlü oyuncu bu durumla ilgili işlem yapılmasını talep etti. Ünlü oyuncunun başvurusu üzerine savcılık ve mahkeme heyeti gerekli incelemeyi yaparak şikayetçi olunan kişi hakkında uzaklaştırma kararı verdi.

Uzaklaştırma kararı çıktı

Sosyal medya üzerinden kendisine ve ailesine yönelik hakaret, tehdit ve nefret mesajları yazan takipçisinden şikayetçi olan ünlü oyuncu Hazal Kaya mahkemeye başvurdu. Ö. T. Adlı kişinin uzun süredir kendisine nefret ve hakaret mesajları attığını belirten Hazal Kaya bu durumdan rahatsız olduğunu belirtti. Mahkeme heyeti atılan mesajların incelenmesinden sonra hakaret, tehdit ve nefret suçu işleyen Ö. T. Adlı kişiye uzaklaştırma cezası verdi. Mahkeme atılan mesajlar doğrultusunda tek taraflı ısrarlı takibin devam ettiğini belirterek  6284 sayılı yasa gereğince koruma taleplerinin delil araştırması ve duruşma yapılmaksızın derhal verilmesi gereğine karar verdi. Öbür taraftan koruma kararının sadece Hazal Kaya ile sınırlı kalmadığı Hazal Kaya’nın ailesini de kapsadığı görüldü.

Pera Palas’ta Gece Yarısı 2. Sezon

Öbür taraftan ünlü oyuncu Hazal Kaya’nın başrolünde yer aldığı ve Karga seven Pictures tarafından hazırlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı dizinin ikinci sezon çekimleri İstanbul’da başladı. Ünlü oyuncu Hazal Kaya’nın Selahattin Paşalı ile birlikte başrolünde yer aldığı dizi internet yayın platformu Netflix’te yayınlanıyor. İlk sezonu büyük başarı yakalayan dizinin ikinci sezon onayı verilmiş ve çekimler için hazırlıklar başlamıştı. Dizinin ikinci sezon bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

25-07-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar