Kuruluş Osman ilk tanıtımıyla ilgi çekti

Kuruluş Osman ilk tanıtımıyla ilgi çekti
5 sezondur TRT1 ekranlarında reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul'un devamı niteliğindeki Kuruluş Osman ilk tanıtımıyla büyük ilgi çekti.

5 sezondur TRT1 ekranlarında reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul'un devamı niteliğindeki Kuruluş Osman ilk tanıtımıyla büyük ilgi çekti. Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz sezon final yapmış ve yerini Diriliş Osman dizisine bırakmıştı. Sonradan adı Kuruluş Osman olarak değişen diziden ilk fragman geldi. Paylaşım rekoru kıran ilk tanıtıma inanılmaz beğeni ve yorumlar geldi. İşte o ilgi çekici tanıtım…

Kuruluş Osman ilk tanıtımıyla ilgi çekti

Başrolünü Burak Özçivit'in oynadığı dizi ATv'de yayınlanacağı günü iple çekerken ilk tanıtım nihayet paylaşıldı. Sadece başrol oyuncusu Osman’ın yani Burak Özçivit’in göründüğü tanıtımda, milli dini değerelere vurgu yapılması ise deyim yerindeyse izleyiciyi can evinden yakaladı. Tüyleri diken diken eden sahnede Osman otağa giriyor ve gökyüzünde Hilal ve Yıldız beliriyor. Bu anlamlı görüntüyü daha da esrarlı hale getiren ise Kuran'ı Kerim'in açık olduğu sırada Kuran'ı Kerim'e bakan Osman'ın göğsünde beliren soy ağacı.

Bilindiği gibi Osman Gazi beyliğin başına geçtiği gün çadırında Kuranı kerim var diye sabaha kadar ayakta hürmetle beklemişti. Gördüğü bir rüyada göğsünden çıkan ulu çınarın dalları tüm dünyayı sarmıştı. İzleyenlere tarihi ve dini mesajlar veren bu anlamlı sahne, fragmanı izleyen milyonlarca Diriliş sevdalısına duygu dolu anlar yaşattı. Üstelik zamanlama da bir ustalık işiydi. Çünkü tanıtımın Barış Pınarı Harekatı'nın olduğu gün yayınlanması duygu birlikteliğini sağladı.

Tanıtımı yayınladı

Burak Özçivit'in aylardır hazırlandığı dizi, Diriliş Ertuğrul'un devamı olacak. Adı Kuruluş Osman olarak değiştirilen dizinin ilk tanıtımı sosyal medyayı salladı. Yapımcı Mehmet Bozdağ'ın 'Diriliş Osman' diye açıkladığı dizinin adı uzun tartışmalardan sonra 'Kuruluş Osman' olarak değiştirilmişti. Canlitv olarak görüşlerine başvurduğumuz senarist Mehmet Bozdağ, şu ifadeleri paylaştı: “O; kutlu bir hilalin gölgesinde mazluma adalet, nice dert sahibine derman oldu. Cenk meydanında gazi, Oğuz kavlince devlet oldu. Lâ Galibe İllâllah… Kuruluş Osman çok yakında ekranlarda.”

Burak Özçivit’i tanıyalım

1984 yılında İstanbul’da doğan Özçivit oyuncu ve eski mankendir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünü bitirdikten sonra arkadaşlarının ısrarıyla 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmasına katıldı. Yarışmada “gelecek vadeden model” olarak seçildi. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılarak birinci oldu. Hızını alamayan genç manken bu sefer, Best Model of The World'e katıldı ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi. Eksi 18 dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan Burak Özçivit, ardından Musallat filminde ve Zoraki Koca dizisinde oynadı. Sırasıyla Baba Ocağı, Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu dizilerinde oynayarak oyunculuğunu pekiştirdi. Bu sezon Kuruluş Osman’da oynayacak oyuncuya canlitv olarak başarılar diliyoruz.

10-10-2019
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı.. mail
Yorumlar