Kuruluş Osman Maria(Şeyma Korkmaz) Kimdir?

Kuruluş Osman Maria(Şeyma Korkmaz) Kimdir?
Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisindeki Maria karakterine hayat veren Şeyma Korkmaz izleyici tarafından merak ediliyor. Şeyma Korkmaz kimdir ?

Atv ekranlarında her çarşamba akşamı ekranlarda yerini alan Kuruluş Osman dizisinde rol alan Maria karakterine hayat veren Şeyma Korkmaz kimdir? Dizide Turgut Alp'in eşi Maria rolüne hayat vererek rol alan yetenekli oyuncunun kim olduğu merak ediliyor.

Bozdağ Film imzalı Kuruluş Osman dizisinde yer alan Maria kimdir? Dizide Turgut Alp'in eşi Maria olarak rol alan yetenekli oyuncunun kim olduğu kariyeri nereli olduğu dizi hayranları tarafından merak ediliyor.

Atv ekranlarının Çarşamba akşamları beğenilerek izlenilen dizisi Kuruluş Osman, başrolünde güçlü isimler ile ekranda yerini alıyor. Başrolde Burak Özçivit’in rol aldığı Osmanlı Devleti’nin bir uç beyliğinden cihan imparatorluğuna dönüşümünün tarihi hikâyesini anlatıyor. Dizide Maria olarak karşımıza çıkan Şeyma Korkmaz ise merak edilen isimlerden biri.

Şeyma Korkmaz Kimdir?

Yeni sezonu ile reytingleri kasıp kavuran dizi Kuruluş Osman’da Maria karakterine Şeyma Korkmaz hayat vermektedir. Genç ve yetenekli oyuncu Şeyma Korkmaz, Sabriye ve Kadri Korkmazsın 3. çocuğu olarak 20 Aralık 1988'de Eskişehir'de dünyaya geldi.

Fotomodellik Yaptı

Kuruluş Osman’nın Maria’sı Şeyma Korkmaz, ilköğretim eğitimini Eskişehir'de bitirerek 2000 yılında Çanakkale'ye yerleşti. Üniversite eğitimi dâhil geri kalan 11 yıllık hayatını Çanakkale'de tamamladı. Ünlü oyuncu Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesisi Resim Bölümü mezunu. Eğitimine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde devam eden Korkmaz Resim-İş Öğretmenliğini bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Volkan Sezai Suda ile birlikte çalışarak fotomodellik yaptı.

Genç ve yetenekli oyuncu Şeyma Korkmaz 2019 yılında Beni Affet dizisinde tanıştığı ve kendisi gibi oyuncu olan Cüneyt Mete ile dünya evine girdi. Üniversite yıllarında fotomodellik yaparken son sınıfta eğitim hayatına devam ederken 2011 yılında TRT-1 ‘de yayınlanan Hayata Beş Kala isimli dizide Yağmur karakterine hayat vererek oyunculuk hayatına adım attı.

Kuruluş Osman dizisinin Maria’sı olarak beğenilen oyuncu 2011 yılında Star Tv de ekranlara gelen Beni Affet dizisinde başrolde Feride karakteri ile yer aldı. Feride karakteri ile adını duyurmayı başaran genç yetenek, 2015 yılında başrollerinde Erdal Tosun’un yer aldığı Öyle Ya da Böyle adlı ilk sinema filminde rol aldı. 2018 yılında Morocco Fas Al Hoceima Uluslararası Film  Festivalinden “Kuzey Afrika’nın En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanmayı başardı.

23-12-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Dinç

Yasemin Dinç

Yasemin Dinç, 1994 'de İstanbul Kadıköy'de doğmuştur. Eğitimini tasarım üzerine tamamlayıp 2015 yılında mezun olarak iş hayatına atı .. devamı.. mail
Yorumlar