Kuruluş Osman oyuncusu Emre Basalak sette kaybolmuş

Kuruluş Osman oyuncusu Emre Basalak sette kaybolmuş
Kuruluş Osman dizisinin oyuncusu Emre Basalak bir röportajında sette kaybolduğunu açıkladı. Oynadığı karakterle bütünleşen oyuncu yapılan söyleşide soruları içtenlikle cevapladı.

6 asırlık şanlı Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamasını anlatan Kuruluş Osman 2. Sezonuyla reytinglerde zirveyi bırakmıyor. Devasa bir platoya sahip olan Kuruluş Osman dizisinin oyuncusu Emre Basalak bir röportajında sette kaybolduğunu açıkladı. Atv ekranında ikinci sezonunda da başarıdan başarıya koşan ‘Kuruluş Osman’ın Gündüz karakterini canlandıran Emre Basalak nasıl kayboldu? Oynadığı karakterle bütünleşen oyuncu yapılan söyleşide soruları içtenlikle cevapladı. İşte o oyuncu ve verdiği ilginç cevaplar. Şimdi detaylar

Kuruluş Osman oyuncusu Emre Basalak sette kaybolmuş

Yapımını Bozdağ Film’in gerçekleştirdiği, Atv ekranında ikinci sezonunu gerçekleştiren Kuruluş Osman, bayrağı devraldığı Diriliş Ertuğrul’un devamı olarak Atv ekranında yolculuğunu sürdürüyor. Başrol oyuncularından Emre Basalak, canlandırdığı Gündüz Bey karakteri ve diziyle ilgili merak edilen soruları atv Youtube kanalında cevapladı. İşte o sorular ve cevapları.

Platomuz hayranlık uyandırıyor

Devasa setin oyuncuları nasıl etkilediğine başarılı oyuncu Emre Basalak şu cevabı verdi. “İçinde bulunduğun atmosferi sindirerek oynamak büyük bir avantajdır bir oyuncu için. Burada onu bariz hissediyoruz. İnanılmaz bir plato, kalesinden Söğüt’üne, çadırlarından en ufak detayına kadar. Çok defa setim bittikten sonra ya da erken gelmişsem atıma binip obada ya da kalede geziyorum, bazen yürüyüş yapıyorum. Müthiş keyif veriyor, inanılmaz hissettiriyor. Türkiye’de böyle bir endüstrinin varlığı gurur verici. Umuyorum örnek olur. Hayranlık uyandırıcı”

Keşke Gündüz bey gibi olabilsem!

Oynadığı karakterin ve içinde yer aldığı dizinin hayatındaki önemini anlatan Basalak, ne kadar şanslı bir oyuncu olduğunu bakın şöyle anlattı. “Türkiye’de daha önce denenmemiş bir savaş sahnesi çektik. Bu savaşın içinde var olmak, bir oyuncu olarak çok onur verici. Herhalde geriye dönüp baktığımda kariyerimin en özel kareleri olarak kalacak onlar. Bulunduğun topraklardaki varoluş hikayesini anlatıyorsun, manevi olarak çok besleyici. Kariyer olarak harika anılar biriktiriyorsun. Ben şanslı bir oyuncuyum. Tiyatroda da birçok yaşamış karakteri oynama şansına eriştim. Zordur ama bir o kadar da keyiflidir. Ben Gündüz’ü çok seviyorum. Onu oluşturmaya çalışırken müthiş heyecanlandım. Ertuğrul Gazi’nin büyük oğlu, aile, töre kavramları o kadar önemli ki Gündüz için. Serin yürekli, koca yürekli bir adam. Keşke onun gibi olabilsem. Gündüz’ü sevdikçe role daha çok bağlandım, bağlandıkça daha çok sevdim. Gündüz beni manevi olarak role hazırladı. Ormanda bir gün çekimimiz vardı, biraz erken gittim. Çalışmamızı bitirdik, çekim için vakit vardı ben de atla biraz ormanda gezeyim dedim. Kayboldum. Kimseyi aramak istemedim, yolu bulurum dedim, bulamadım. Atımla biraz sohbet ettik, sağolsun beni set alanına geri getirdi. Yolu o buldu. Bana bu kadar özel bir anı yaşattığı için ‘Kuruluş Osman’ yapımına çok büyük teşekkürüm var”

Canlitv olarak Emre Basalak’a başarılar diliyoruz.

26-12-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar