Emre Başalak, Alparslan Büyük Selçuklu’ya dahil oldu

Emre Başalak, Alparslan Büyük Selçuklu’ya dahil oldu
Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu dizinin 57. Bölümü 5 Haziran Pazartesi günü saat 20.00 ‘de izleyicisi ile buluşacak.

Alparslan Büyük Selçuklu’ye Sultan Alparslan’ın abisi Yakuti karakteriyle katılacak olan ünlü oyuncu kim? Emre Başalak’tan önce diziye katılan oyuncular hangi isimler oldu? Dizi geçen hafta niye yayınlanmadı? Yeni bölüm hangi tarihte yayınlanacak? Emre Başalak diziye ne zaman katılacak? Detaylar yazımızda....

Emre Başalak, Alparslan Büyük Selçuklu’ya dahil oldu

8 Kasım 2021 tarihinden itibaren TRT ekranlarında izleyicisi ile bir araya gelmeye devam eden Alparslan Büyük Selçuklu dizisine yeni bir oyuncu dahil oluyor. En son Kuruluş Osman dizisinde Gündüz Bey’e hayat veren ve canlandırdığı rolü ile büyük beğeni kazanan Emre Başalak izlenme rekorları kıran diziye 58. Bölümden itibaren diziye katılacak.

Emre Başalak Yakuti karakterine can verecek

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Selçuklu Sultanı Alparslan’ın abisi Yakuti rolüne hayat verecek olan Emre Başalak diziye en son katılan isim oldu. Sezon finaline doğru ilerleyen diziye Sarp Levendoğlu’nun dönüşünden sonra Aslıhan Karalar ve Deniz Çatalbaş’ da dahil olmuştu.

Alparslan Büyük Selçuklu önceki hafta yayınlanmadı

TRT 1 ekranlarında Pazartesi günleri saat 20.00’de izleyicisi ile buluşan Alparslan Büyük Selçuklu’nun son bölümü Cumhurbaşkanı Özel Yayını sebebi ile yayınlanmadı. Yapımcılığını Akli Film’in yaptığı dizinin senaryosunu Emre Konuk kaleme alıyor. Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu dizinin 57. Bölümü 5 Haziran Pazartesi günü saat 20.00 ‘de izleyicisi ile buluşacak.

Dizinin oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları karakterler

Tarihi ve kurgu türündeki Alparslan Büyük Selçuklu’nun oyuncu kadrosunda yer alan oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri şöyle sıralayabiliriz; Barış Arduç – Alparslan, Kayra Zabcı - Seferiye Hatun, Fahriye Evcen, Rabia Soytürk - Karaca Hatun, Cansu Tuman, Barış Bağcı - Tuğrul Bey, Gizem Karaca – Evdokya, Öykü Gürman - Öke Hatun, Esila Umut - Gevher Hatun, Korel Cezayirli – Süleyman, Serhat Tutumluer - Tekfur Grigor, Mehmet Özgür – Nizâmülmülk, Erdinç Gülener - Çagri Bey, Uygar Özçelik - Ibrahim Yinal,  Kanbolat Görkem Arslan - Kutalmiş Bey, Atsız Karaduman - Aybars Bey, Sarp Levendoğlu - Romanos IV Diogenes, Betül Çobanoğlu - Selcan Hatun, Dilaray Yeşilyaprak – Flora, Yurdaer Okur - Tuğrul Bozan, Ayşegül Ünsal - Akınay Hatun, Sinan Tuzcu - Constantine X Doukas, Bora Cengiz – Alexander, Esra Kızıldoğan - Altuncan Hatun, Toprak Sergen - Katakalon Kekaumenos, Ferit Kaya – Erbaskan, Fırat Topkorur – Alpagut, Olcay Kavuzlu - Hace Dıhistani, Şahin Çelik - Batur Bey, Tevfik Erman Kutlu - Ferzat

27-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar