Kuruluş Osman set ekibi kaza geçirdi!

Kuruluş Osman set ekibi kaza geçirdi!
sevilen dizi 'Kuruluş Osman' set ekibi kaza geçirdi. Çekime giden servis aracının Fatih Sultan Mehmet köprüsünde geçirdiği trafik kazası sonrası neler oldu, ölü ve yaralı var mı?

ATV'nin Çarşamba akşamlarına damga vuran sevilen dizi 'Kuruluş Osman' set ekibi kaza geçirdi. Çekime giden servis aracının Fatih Sultan Mehmet köprüsünde geçirdiği trafik kazası sonrası neler oldu, ölü ve yaralı var mı? Milyonları ekrana bağlayan Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor? Tüm soru ve cevaplarıyla Kuruluş Osman dizisi haberimizde. Şimdi detaylar

Kuruluş Osman set ekibi kaza geçirdi!

Başrollerinde Burak Özçivit, Saruhan Hünel, Ragıp Savaş, Ayşegül Günay, Nurettin Sönmez, Özge Törer ve Alma Terziç gibi usta oyuncuların olduğu tarih ve milli şuur aşılayan dizi Kuruluş Osman Çarşamba akşamları Atv ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Önümüzdeki Çarşamba günü yayınlanacak 16. Bölüm için çekim yerine giden set ekibini taşıyan servis aracı  Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde trafik kazası geçirdi. Set çalışanlarını taşıyan servis aracının karıştığı trafik kazasında çok şükür ki ölü ve ağır yaralı yok. Hafif yaralı birkaç kişi de hastane kontrolleri sonrası taburcu edildi. Canlitv platformu olarak set ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Çekimlere ara verildi

Yapımcılığını Bozdağ Film’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın oturduğu Kuruluş Osman dizi çekimlerine Coronavirüs tedbirleri engel oldu. Bu hafta yayınlanacak 16. Bölümden sonra  'coronavirüs' tedbirleri kapsamında çekimlere belli bir süre ara verilecek. Fenomen dizi Kuruluş Osman yeni bölümüyle Çarşamba 20.00'de Atv'de

Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Trt1’de 5 sezon yayınlanan Diriliş- Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindeki Kuurluş Osman, dönemin ruhunu yansıtması açısından İstanbul Beykoz’a bağlı Riva’da kurulan platoda çekiliyor. Doğal güzelliğiyle dönemim obaları, otağları, şehirleri ve mekanlarını hissettiren Riva’da kurulan platoda 60 marangoz ve 1500 kişilik devasa bir ekip çalışıyor. Dizide ayrıca yapay bir göl oluşturuldu. Çekim sırasında kullanılan atlar için de arazinin bir bölümü ayrıldı ve özel eğitmenlerce bu atlar yetiştirildi.

Kuruluş Osman son bölümde neler yaşandı?

Abisi Gündüz'ün Moğol Komutan Balgay tarafından esir alındığını ve işkenceden geçirildiğini duyan Osman Bey öfkeden deliye döner. Osman Bey’in Samsa Çavuş’la beraber hareket etmesi obada ve çevrede dengeleri değiştirecektir. Osman Bey ve Samsa Çavuş Alpleriyle birlikte harekete geçerek Balgay'ın üzerine yürür. Moğollara verdiği tavizler yüzünden Dündar Bey obada zor durumdadır ve yanına adamlarını alarak harekete geçer. Osman Bey, Samsa Çavuş'la beraber Balgay'ı tuzağa düşürmek ve Moğollardan Kayıların intikamını almak için pusu kurar ve Moğolları tuzağa düşürür. Osman Bey, Balgay ve ekibini tam kıstırmışken Dündar Bey ve adamları tarafından çevrilir.

23-03-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı..
Yorumlar