Masterchef'in jürisi Somer Sivrioğlu'ndan alkol paylaşımıyla ilgili tepkilere sert cevap!

Masterchef'in jürisi Somer Sivrioğlu'ndan alkol paylaşımıyla ilgili tepkilere sert cevap!
Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı alkol tanıtımıyla eleştirilen ünlü şef Somer Sivrioğlu büyüyen tepkilere sert bir cevap verdi!

TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasının sevilen jüri üyesi Somer Sivrioğlu geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından bir bira markasının reklamını yaptı. Bunun üzerine ünlü şefe takipçilerinden tepki yağdı. Kötü örnek olmakla itham edilen Sivrioğlu bugün yaptığı paylaşımla takipçilerine sert bir cevap verdi. 

Ünlü şef paylaşımında şu cümlelere yer vermişti, ''Oğul ile geçtiğimiz günlerde buluşmuş, dostlarla bir araya geleceğimiz, güzel bir pazar sofrası kurmayı hayal etmiştik. Ama pandemi şartlarında mümkün olmadı. Bana buluştuğumuzda +1 dinlendirme tekniği ile üretilmiş yeni E...s'leri tattırmıştı, çok da beğenmiştim. Türkiye topraklarında doğan bir markanın dünyanın 3. üretim tekniği olmaya aday bir üretim tekniği geliştirmesi beni çok heyecanlandırdı.''

''ÇOCUKLAR ÇALIŞMAMIZA ÖZENSİN''

Ünlü şef Somer Sivrioğlu takipçileri tarafından eleştirilmiş çocuklara ve gençlere kötü örnek olmakla anılmıştı. Sivrioğlu sosyal medya hesabı İnstagram üzerinden yaptığı paylaşıma  ''Çocuklar ve gençler illa bir şeye özenecekse, gece çekim bitirip sabah 6da yeni çekime başlamamızı örnek alsın, çalışmaya özensin.'' notunu düşerek kendisine gelen yorumlara cevap verdi. 

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

1971 yılında Eskişehir'de dünyaya gelen Somer Sivrioğlu Bilkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunudur. 1995 senesinde akademik kariyeri için gittiği Avustralya'da aşçılık kariyerine başlamıştır. Modern Türk mutfağının önemli temsilcilerinden biri olan şef, Sidney'de Efendy ve Anason adlı iki restoran açmış ülkesinin mutfağını uluslararası alanda tanıtmıştır. 2012 yılında Avustralya'da yapılan bir yarışmada Ali Nazik Kebabı ile birinci seçilmiştir. Masterchef Avustralya'da misafir jüri üyesi olan Somer Şef 2015 yılında David Dale ile birlikte yazdığı Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera adlı kitabını yayımladı. 2018 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye isimli yemek yarışmasında jüri üyeliği yapmaya başlayan Sivrioğlu buradaki pozisyonuna hala devam etmektedir. 

23-11-2020
Yazar Hakkında
Gaye Develi

Gaye Develi

Gaye Develi, 28 Eylül 1999 yılında 17 Ağustos depreminin yıkıcı etkisinden dolayı Gölcük yerine Zonguldak’ta doğmuştur. Daha sonra annes .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler